Jediný možný prístup na môj pozemok predal SPF súkromníkovi, aj keď o mojom probléme vedel. Čo robiť

Dobrý deň,
môj pozemok susedil ešte pred 30 dňami z troch strán s inými súkromnými pozemkami a z jednej strany s pozemkom vo vlastníctve štátu v správe SPF. Bolo to jediné možné miesto, odkiaľ som mohol mať k svojmu pozemku prístup. Na SPF som písal niekoľko žiadostí na vysporiadanie situácie - odkúpením časti pozemku, vecným bremenom na vytvorenie prístupovej cesty. Odpoveď bola záporná, lebo o kúpu daného pozemku v správe SPF sa zaujímala ďalšia súkromná osoba a z nejakého dôvodu to jednoducho nebolo možné (klientelizmus).
Dnes som sa náhodou dozvedel, že daný štátny pozemok je už predáný spomínanej súkromnej osobe. Bez toho, aby ma o možnosti kúpy SPF informoval, čo som ale očakával, keďže som v poslednej žiadosti vyjadril záujem o kúpu časti pozemku na prístupovú cestu hneď, ako by bol predaj možný. Namiesto toho to SPF predal uvedenému človeku. Nedal mi žiadnu šancu, aby som sa mohol k svojmu pozemku dostať. Katastrálny úrad pozemok na uvedeného človeka rýchlo previedol.
Teraz je môj pozemok obklopený zo všetkých štyroch strán pozemkami súkromných osôb a stratil som šancu sa k nemu dostať.
Poraďte mi prosím, ako by som mal ďalej postupovať, keď chcem získať prístup k svojmu pozemku; a či SPF konal správne, prinajmenšom čo sa týka dobrých mravov, keď vedel o mojej situácii a napriek tomu mi neumožnil získať potrebnú prístupovú cestu, keď štátny pozemok v tichosti predal istej osobe.
Vopred ďakujem
S pozdravom

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus