Kde si uplatniť bolestné a odškodné z dopravnej nehody?

Dobrý deň, syn žijúci v cudzine mal dopravnú nehodu na Slovensku. Majiteľom auta je otec. Podľa potvrdenia polície nehodu zapríčinil vodič vozidla, ktorý mu nedal prednosť. Na vozidle je totálna škoda, ktorú dúfam, dostanem uhradenú od PZP škodcu. Syn po nehode bol vyšetrený v nemocnici na Slovensku a my sme ho hneď previezli do nemocnice vo Viedni, kde bol aj hospitalizovaný. Pri nehode utrpel syn otras mozgu, narazenie hrudníka, ruky a rôzne odreniny. Bol PN 29 dní. Ešte doteraz musi chodiť na fyzioterapiu.

Prosím o radu: Kde si môžem uplatniť nárok na bolestné, náklady spojené s liečením, náklady spojené s cestami do Viedne za účelom odvozu do nemocnice, pomoci synovi v domácnosti, stratu dosť drahých dioptrických okuliarov, znehodnotené oblečenie, ušlú mzdu. Problém vidím v tom, že syn bol liečený v cudzine a má aj záverečnú správu od svojho ošetrujúceho lekara z cudziny, ale kde a ako si na Slovensku dať obodovať jeho zranenia. Kde si uplatňovať túto škodu a bolestné? Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete výhodne prenajať pôdu? Ponúkame vám cenovú mapu obvyklých nájmov z celého územia
Agrorezort po prvý raz zverejnil takzvané obvyklé ceny nájmov poľnohospodárskej pôdy.
Elektronizácia miezd uľahčí posielanie potvrdení. Nová možnosť od januára
Firmy a zamestnanci si môžu zjednodušiť svoju mzdovú agendu.
Darujte majetky deťom tak, aby sa nepohádali
Rozhodnete sa, že byt darujete tomu z potomkov, ktorý sa o vás dokáže postarať. Dá sa to a dokonca tak, že aj v darovanom byte môžete ďalej bývať. Tu je vzor z pera advokátov aj s radami.
Ako si prilepšíte po zvýšenom rodičovskom príspevku? Pozrite si konkrétne príklady
Ku ktorým rodičom bude štát štedrejší? K tým, ktorí si pred príchodom dieťaťa na svet platili nemocenské.