Kde si uplatniť bolestné a odškodné z dopravnej nehody?

Dobrý deň, syn žijúci v cudzine mal dopravnú nehodu na Slovensku. Majiteľom auta je otec. Podľa potvrdenia polície nehodu zapríčinil vodič vozidla, ktorý mu nedal prednosť. Na vozidle je totálna škoda, ktorú dúfam, dostanem uhradenú od PZP škodcu. Syn po nehode bol vyšetrený v nemocnici na Slovensku a my sme ho hneď previezli do nemocnice vo Viedni, kde bol aj hospitalizovaný. Pri nehode utrpel syn otras mozgu, narazenie hrudníka, ruky a rôzne odreniny. Bol PN 29 dní. Ešte doteraz musi chodiť na fyzioterapiu.

Prosím o radu: Kde si môžem uplatniť nárok na bolestné, náklady spojené s liečením, náklady spojené s cestami do Viedne za účelom odvozu do nemocnice, pomoci synovi v domácnosti, stratu dosť drahých dioptrických okuliarov, znehodnotené oblečenie, ušlú mzdu. Problém vidím v tom, že syn bol liečený v cudzine a má aj záverečnú správu od svojho ošetrujúceho lekara z cudziny, ale kde a ako si na Slovensku dať obodovať jeho zranenia. Kde si uplatňovať túto škodu a bolestné? Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková