Kedy je lepšie ukončiť PP dohodou,hneď po ukončení RD alebo na 1 deň nastupiť do práce a až potom...

Po 3 rokoch na RD som nutena ukoncit PP dohodou. Syn bude mat 26.5.2013 tri roky a od 27.5.2013 t.j.pondelok by som mala nastupit do prace. Som zamestnana od r.2000, takze myslim, ze narok na podporu mam. Len by som sa chcela spytat, z coho mi bude vypocitana? A velmi pekne by som Vas chcela poprosit hlavne o odpoved na otazku, preco je vyhodne ist po RD aspon na 1 den spat do prace, resp. cerpat 1 den dovolenku a az potom ukoncit PP? A je potom jedno, ci si vycerpam uz vsetky dni dovolenky alebo len jeden a zvysok si dam preplatit? a preco si je este plus k tomu všetkemu dat aj doplnkove poistenie aspon na tie1-3 dni.Vraj je to lepšie kvoli vyššej podpore.Velmi pekne Vam dakujem za odpoved, lebo uz fakt neviem, co je pre mna najvyhodnejsie. A ešte z čoho sa vypočítava DVZ ?
dakujem za radu Emília

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus