Kedy nastáva koniec platnosti zmluvy?

Dňa 31.1.2018 som požičal peniaze vo výške 15000€. Samozrejme sme spísali zmluvu o pôžičke a overili podpisu u notára. V zmluve stálo že do 31.3.2018 ma dlžník dlžnú sumu vrátiť. Keďže sa tak nestalo tak napísal s právnikom predžalobnú výzvu na vyplatenie dlžnej sumy ale neprevzal ju. Rozhodol som sa to riešiť. Aká je premlčacia doba zmluvy?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.