Koeficient spotreby studenej vody 1,6

Dobrý deň, v bloku - 22 bytov máme veľký rozdiel meranej spotreby SV na centrálnom vodomere a bytových vodomeroch od marca r.2015, koeficient sa pohybuje okolo 1,6, nikedy aj vyssie do 1,9. Dali sme kontrolovat centralny vodomer-je vporiadku, vymenili sme ventil na zastavenie privodu vody do bloku aby sme presne kontrolovali, ci nie je unik medzi centralnym meracom a v pracovni pri vstupe vody do bloku. Este raz sme vymenili centralny vodomer,namontovali regulator tlaku pred centralny vodomer, namontovali podruzny merac v pracovni , robili pravidelné odpočty v bytoch a na centralnom vodomere, stale rozdiel a spotreba v bytoch je rovnaka a porovnatelna so spotrebou v predchadzajucich styroch rokoch.Na noc odstavili vodu a potom kontrolovali unik. vsetko bezvysledne. Rozvody vody idu po stenach, nie su v zemi, takze pripadne poskodenie by sme videli a prejavilo by sa zatecenim bytovky, ani tam sme nic nenasli. Viete mi prosim poradit akym smerom sa uberat, aby sme odhalili problem? Dakujem. Danica Radvancova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.