Koeficient spotreby studenej vody 1,6

Dobrý deň, v bloku - 22 bytov máme veľký rozdiel meranej spotreby SV na centrálnom vodomere a bytových vodomeroch od marca r.2015, koeficient sa pohybuje okolo 1,6, nikedy aj vyssie do 1,9. Dali sme kontrolovat centralny vodomer-je vporiadku, vymenili sme ventil na zastavenie privodu vody do bloku aby sme presne kontrolovali, ci nie je unik medzi centralnym meracom a v pracovni pri vstupe vody do bloku. Este raz sme vymenili centralny vodomer,namontovali regulator tlaku pred centralny vodomer, namontovali podruzny merac v pracovni , robili pravidelné odpočty v bytoch a na centralnom vodomere, stale rozdiel a spotreba v bytoch je rovnaka a porovnatelna so spotrebou v predchadzajucich styroch rokoch.Na noc odstavili vodu a potom kontrolovali unik. vsetko bezvysledne. Rozvody vody idu po stenach, nie su v zemi, takze pripadne poskodenie by sme videli a prejavilo by sa zatecenim bytovky, ani tam sme nic nenasli. Viete mi prosim poradit akym smerom sa uberat, aby sme odhalili problem? Dakujem. Danica Radvancova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus