Koniec RD

Dobrý deň, v auguste mi končí predĺžená rodičovská dovolenka pre nepriaznivý zdravotný stav dietaťa do 6 rokov /poberala som rodičovský príspevok/. Chcem sa opýtať aké sú moje povinnosti po ukončení čo sa týka Sociálnej a zdravotnej poisťovne. Pojdem sa zaevidovať na Úrad prace.

Počula som však o možnosti, že SP by ma mohla evidovať kvoli dochodkovému poisteniu aź do 18 roku veku dieťaťa, ak ma dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, aby sa toto obdobie zaratavalo do dochodku, nenasla som však ohĺadom tohto dostatok informácii, preto vás chcem požiadať o radu. Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.