Koniec RD

Dobrý deň, v auguste mi končí predĺžená rodičovská dovolenka pre nepriaznivý zdravotný stav dietaťa do 6 rokov /poberala som rodičovský príspevok/. Chcem sa opýtať aké sú moje povinnosti po ukončení čo sa týka Sociálnej a zdravotnej poisťovne. Pojdem sa zaevidovať na Úrad prace.

Počula som však o možnosti, že SP by ma mohla evidovať kvoli dochodkovému poisteniu aź do 18 roku veku dieťaťa, ak ma dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, aby sa toto obdobie zaratavalo do dochodku, nenasla som však ohĺadom tohto dostatok informácii, preto vás chcem požiadať o radu. Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.
Ako sa penzistom prilepší od nového roka. Vianočný dôchodok pre viacerých
Dôchodcom sa od nového roka budú dôchodky zvyšovať dvomi spôsobmi.