Krátkodobý prenajom-obdobie prenajmu

Dobrý deň,plánujem prenajímať byť.Ako som vyčítala zo zákonu o krátkodobom prenajme,je možné prenajímať byť max.2roky,s tým že môžem prenájom predĺžiť za rovnakých podmienok max.2krat,maximalna doba prenájmu je 6rokov.

A teraz by som sa chcela konkrétne opýtať na to obdobie prenájmu.
Ak by som uzavrela zmluvu na 6mesiacov,môžem potom predĺžiť prenájom napr.o 1 rok,alebo musím predlžovať o 6mesiacov to znamená o to isté obdobie ako pri podpísaní zmluvy.
Ako mám porozumieť vete ,"za rovnakých podmienok".
Za rovnakých podmienok znamená aj obdobie prenájmu?

Ďakujem za odpoveď.
Andorova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.