Krátkodobý prenajom-obdobie prenajmu

Dobrý deň,plánujem prenajímať byť.Ako som vyčítala zo zákonu o krátkodobom prenajme,je možné prenajímať byť max.2roky,s tým že môžem prenájom predĺžiť za rovnakých podmienok max.2krat,maximalna doba prenájmu je 6rokov.

A teraz by som sa chcela konkrétne opýtať na to obdobie prenájmu.
Ak by som uzavrela zmluvu na 6mesiacov,môžem potom predĺžiť prenájom napr.o 1 rok,alebo musím predlžovať o 6mesiacov to znamená o to isté obdobie ako pri podpísaní zmluvy.
Ako mám porozumieť vete ,"za rovnakých podmienok".
Za rovnakých podmienok znamená aj obdobie prenájmu?

Ďakujem za odpoveď.
Andorova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete sa zamestnať v doprave? Tu sú voľné miesta
Je Vaším odborom doprava a premýšľate, že chcete zmeniť miesto? Pozrite si tipy na zaujímavé pracovné možnosti. Prehľad sme pripravili v spolupráci s portálom ISTP. sk.
Zriadenie elektronických stránok pre mladistvých umožní zákon o e-Governmente
Prvého augusta začne platiť novela zákona o e-Governmente. Dotkne sa viacerých oblastí.
Opatrovať seniora môže i príbuzný
Ak sa rozhodnete, že chcete opatrovať niektorého z rodičov, môžete ho ubytovať vo verejnom či neverejnom zariadení. Ako samoplatca však stráca nárok na príspevky od štátu.
Odvody začnú platiť tisíce živnostníkov
Podnikáte na živnosť alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou? Podávali ste daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca? V týchto dňoch by ste sa mali dozvedieť o výške, v akej budete ďalej platiť odvody do Sociálnej poisťovne alebo či vám povinnosť platiť ich zanikne. Prvú platbu musíte uhradiť za júl do 8. augusta.
Seniori budú pri zmluvách chránení
Najmä seniori podľahnú rôznym lákavým ponukám alebo sa neuvážene zadlžujú cez nebankové spoločnosti. Situáciu by mala zmeniť pripravovaná veľká reforma opatrovníctva. Hovoríme o nej s Editou Pfundtner, štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti, a Robertom Dobrovodským zo sekcie legislatívy.