Kroky pri otváraní ambulantného predaja na pohyblivom vozíku

Dobry den,

Mám záujem otvoriť ambulantny predaj na phyblivom voziku (pravdepodobne bicykel) v Starom Meste v Bratislave. Chcela by som mať flexibilné pracovné dni a hodiny, pretože už mám prácu na plný úväzok. Toto podnikanie nekonkuruje môjmu súčasnému zamestnávateľovi. Ja by som slúžil palačinky a možno aj oblátky ako môj hlavný predmet podnikania a nealkoholické nápoje, káva, čaj, víno a punč (s menej ako 15% alkoholu). Mám vysokoškolský titul v odbore financie a získala som online certifikát pre bezpečnosť potravín v pohostinstve, ktorý chcem úradne preložiť do slovenskeho jazyku.

1. Aku zivnost' musim otvoriť? Volnu alebo remeselnu? (Z toho, čo som čítala, príprava a predaj kávy a čaju je volna zivnost aj nie je potrebné osobitné osvedčenie; a Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne (priprava aj predaj palacinky aj oblatky -vafle, na ktoré sa vyžaduje osvedčenie). Alebo je možné požiadať o obidve v jednej žiadosti?

2.Keďže miestom podnikania je ambulantný predaj, mám v pláne sa pohybovať po Starom Meste na niekoľkých miestach (Hlavne Nám., Zviezd.nam ...). Čo by som mala uviesť vo formularu ako miesto podnikania?
Poziadam povolenie na predaj s ambulantnym predajom ako fizicka alebo pravna osoba? Kedy musím požiadať povolenie, pred alebo po zaregistrovanej zivnosti? Aké dokumenty sa požadujú? Na rôznych webových stránkach nájdem rôzne informácie.

3. V prípade, že už som zamestnana, musím vyplniť sociálne, zdravotné poistenie a daň z príjmu formou otvorenia zivnosti?

4. Pre pohiblyvi vozik (bycikel ktory má všetko potrebné vybavenie na výrobu palaciniek), musím si to niekde zaregistrovať a navštíviť daň?

5. Musim ziskat' povolenie od zdravotníckeho oddelenia a kedy je potrebné požiadať o povolenie?

Na internete som našiela veľa informácií, ale nemohla som nájsť kroky, ktoré by som mala urobiť prvý, druhý, tretí .. a bolo to trochu mätúce.

Ospravedlňujem sa za veľa otázky a vopred Vám ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus