Kroky pri otváraní ambulantného predaja na pohyblivom vozíku

Dobry den,

Mám záujem otvoriť ambulantny predaj na phyblivom voziku (pravdepodobne bicykel) v Starom Meste v Bratislave. Chcela by som mať flexibilné pracovné dni a hodiny, pretože už mám prácu na plný úväzok. Toto podnikanie nekonkuruje môjmu súčasnému zamestnávateľovi. Ja by som slúžil palačinky a možno aj oblátky ako môj hlavný predmet podnikania a nealkoholické nápoje, káva, čaj, víno a punč (s menej ako 15% alkoholu). Mám vysokoškolský titul v odbore financie a získala som online certifikát pre bezpečnosť potravín v pohostinstve, ktorý chcem úradne preložiť do slovenskeho jazyku.

1. Aku zivnost' musim otvoriť? Volnu alebo remeselnu? (Z toho, čo som čítala, príprava a predaj kávy a čaju je volna zivnost aj nie je potrebné osobitné osvedčenie; a Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne (priprava aj predaj palacinky aj oblatky -vafle, na ktoré sa vyžaduje osvedčenie). Alebo je možné požiadať o obidve v jednej žiadosti?

2.Keďže miestom podnikania je ambulantný predaj, mám v pláne sa pohybovať po Starom Meste na niekoľkých miestach (Hlavne Nám., Zviezd.nam ...). Čo by som mala uviesť vo formularu ako miesto podnikania?
Poziadam povolenie na predaj s ambulantnym predajom ako fizicka alebo pravna osoba? Kedy musím požiadať povolenie, pred alebo po zaregistrovanej zivnosti? Aké dokumenty sa požadujú? Na rôznych webových stránkach nájdem rôzne informácie.

3. V prípade, že už som zamestnana, musím vyplniť sociálne, zdravotné poistenie a daň z príjmu formou otvorenia zivnosti?

4. Pre pohiblyvi vozik (bycikel ktory má všetko potrebné vybavenie na výrobu palaciniek), musím si to niekde zaregistrovať a navštíviť daň?

5. Musim ziskat' povolenie od zdravotníckeho oddelenia a kedy je potrebné požiadať o povolenie?

Na internete som našiela veľa informácií, ale nemohla som nájsť kroky, ktoré by som mala urobiť prvý, druhý, tretí .. a bolo to trochu mätúce.

Ospravedlňujem sa za veľa otázky a vopred Vám ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková