Kroky pri otváraní ambulantného predaja na pohyblivom vozíku

Dobry den,

Mám záujem otvoriť ambulantny predaj na phyblivom voziku (pravdepodobne bicykel) v Starom Meste v Bratislave. Chcela by som mať flexibilné pracovné dni a hodiny, pretože už mám prácu na plný úväzok. Toto podnikanie nekonkuruje môjmu súčasnému zamestnávateľovi. Ja by som slúžil palačinky a možno aj oblátky ako môj hlavný predmet podnikania a nealkoholické nápoje, káva, čaj, víno a punč (s menej ako 15% alkoholu). Mám vysokoškolský titul v odbore financie a získala som online certifikát pre bezpečnosť potravín v pohostinstve, ktorý chcem úradne preložiť do slovenskeho jazyku.

1. Aku zivnost' musim otvoriť? Volnu alebo remeselnu? (Z toho, čo som čítala, príprava a predaj kávy a čaju je volna zivnost aj nie je potrebné osobitné osvedčenie; a Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne (priprava aj predaj palacinky aj oblatky -vafle, na ktoré sa vyžaduje osvedčenie). Alebo je možné požiadať o obidve v jednej žiadosti?

2.Keďže miestom podnikania je ambulantný predaj, mám v pláne sa pohybovať po Starom Meste na niekoľkých miestach (Hlavne Nám., Zviezd.nam ...). Čo by som mala uviesť vo formularu ako miesto podnikania?
Poziadam povolenie na predaj s ambulantnym predajom ako fizicka alebo pravna osoba? Kedy musím požiadať povolenie, pred alebo po zaregistrovanej zivnosti? Aké dokumenty sa požadujú? Na rôznych webových stránkach nájdem rôzne informácie.

3. V prípade, že už som zamestnana, musím vyplniť sociálne, zdravotné poistenie a daň z príjmu formou otvorenia zivnosti?

4. Pre pohiblyvi vozik (bycikel ktory má všetko potrebné vybavenie na výrobu palaciniek), musím si to niekde zaregistrovať a navštíviť daň?

5. Musim ziskat' povolenie od zdravotníckeho oddelenia a kedy je potrebné požiadať o povolenie?

Na internete som našiela veľa informácií, ale nemohla som nájsť kroky, ktoré by som mala urobiť prvý, druhý, tretí .. a bolo to trochu mätúce.

Ospravedlňujem sa za veľa otázky a vopred Vám ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Veľký prehľad o tom, čo je nové v dôchodkoch (+tabuľka veku odchodu do penzie)
Vianočné príspevky, vek odchodu do dôchodku, valorizácia či minimálne penzie. To všetko prešlo zmenami.
Voľno v práci po novom. Komu ide štát predĺžiť dovolenku?
V novom roku budú mať nárok na 25 dní dovolenky aj osoby mladšie ako 33 rokov.
Na budúci rok sa má začať sceľovať pôda. Zistite, či sa aj vaša obec dostala do zoznamu
Nevyužiteľné slíže polí, o ktoré sa delíte s množstvom spoluvlastníkov, môžete zameniť za ucelené plochy.
Čo by ste mali vedieť o družstevných bytoch. Ako urobiť prevod a čo naň potrebujete
Pri správe bytového domu nerozhoduje, či ho spravuje družstvo alebo iný subjekt, dôležitá je kvalita správcu.
Chcete pracovať za viac ako 1000 eur? Pozrite si našu ponuku
Hľadáte si nové zamestnanie? Ak je pre vás dôležité, aby ste zarábali viac ako 1000 eur mesačne, pozrite si sumár pracovných ponúk, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.