Ktoré dedičské konanie sa malo po rodičoch ukončiť skôr?

Na dedičskom konaní po otcovi bola polovica domu rozdelená na 4 časti. Všetci traja súrodenci a matka s rozdelením súhlasili a  notárovi bola vyplatená odmena. Ale jeden zo súrodencov sa v lehote do 15 dní odvolal. Nesúhlasil s cenou domu. Na ďalšie konanie sa nedostavil bez udania dôvodu a notár konanie neukončil. Teraz sa začalo konanie po matke, ktorá zomrela, ale zanechala závet v ktorom opomenula jedného zo súrodencov. Ako sa ma postupovať ďalej veď matka mala podiel aj v otcovej polovici? Notár po otcovi tvrdí, že najprv sa musí ukončiť konanie po matke a druhý notár sa pýta, prečo nie je ukončené konanie po otcovi.

Dakujem za odpoveď.

maros sa opýtal/a 3.9. 2010 o 22:44 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus