Ktoré dedičské konanie sa malo po rodičoch ukončiť skôr?

Na dedičskom konaní po otcovi bola polovica domu rozdelená na 4 časti. Všetci traja súrodenci a matka s rozdelením súhlasili a  notárovi bola vyplatená odmena. Ale jeden zo súrodencov sa v lehote do 15 dní odvolal. Nesúhlasil s cenou domu. Na ďalšie konanie sa nedostavil bez udania dôvodu a notár konanie neukončil. Teraz sa začalo konanie po matke, ktorá zomrela, ale zanechala závet v ktorom opomenula jedného zo súrodencov. Ako sa ma postupovať ďalej veď matka mala podiel aj v otcovej polovici? Notár po otcovi tvrdí, že najprv sa musí ukončiť konanie po matke a druhý notár sa pýta, prečo nie je ukončené konanie po otcovi.

Dakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.