Kúpa bytu s podielom na zastavanom prilahlom pozemku

S developerom sme uzatvorili zmluvu o budúcej zmluve predmetom ktorých je kúpa bytu (po dokončení výstavby).
Spolu s bytom nám developer predáva okrem iného aj podiel na priľahlých pozemkoch (na ktorých nestojí samotná bytovka). Pozeral som v katastri - ide napr. o pozemok na ktorom stoji ruina národnej kultúrnej pamiatky, niektoré pozemky uvedené v zmluve som v katastri ani nenašiel, iné som našiel, ale majú oveľa menšiu rozlohu ako uvádza (developer) v zmluve.

Otázka:
Môže mi developer vnútiť spoluvlastníctvo priľahlého pozemku ak ho nemôžem užívať (je už zastavaný)?
Ak pristúpim/e - a kúpime aj zastavaný priľahlý pozemeok s ruinou národnej kultúrnej pamiatky, môžeme pozemok ohradiť a zabrániť verejnosti vstup na pozemok?

Je možné, že parcely kt som už v katastri nenašiel developer medzičasom rozdelil a predal ako parkovacie miesta.

Otázka:
Mohol developer rozdeliť a predať parcely ktoré mali mať podľa zmluvy o budúcej zmluve už určených budúcich spoluvlastníkov?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková