Kupa stavby na pozemku vo vlastnictve mesta

Dobry den, ako postupovat pri kupe stavby - nebytoveho priestoru v osobnom vlastnictve , ktory lezi na pozemku vo vlastnictve mesta? Jedna sa o samostatny pozemok, leziaci vedla panelaku (nie je sucastou spolocnych priestorov ani pozemku danej bytovky), a na streche danej stavby je vstup na vyssie poschodie - terasu bytoveho domu.
Aktualny povodny vlastnik ma spisanu zmluvu s mestom, kde su stanovene body k zruseniu najomnej zmluvy. Jednym z bodov je aj zmena vlastnickeho prava stavby. Kedze mesto moze rozhodovat len zastupitelstvom, ako sa postupuje? Treba nahlasit zmenu / kupu novym majitelom a cakat na novy navrh najomnej zmluvy (za predpokladu pokracovania uhrad najomneho mestu).

Je mozne aby sa mesto / zastupitelstvo rozhodlo odpredat tento priestor inej osobe, napriek tomu ze na nom bude lezat moja stavba? Alebo vypovedat najomnu zmluvu? Neviem si predstavit v takom pripade patovu situaciu - co so stavbou nebytoveho priestoru.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus