Kúpna zmluva medzi podnikateľmi na jazdené vozidlo, vady vozidla

Dobrý deň prajem,

chcela by som poprosiť o radu a odpoveď na dve veci:

- či sa môže na vzťahy medzi podnikateľmi uplatniť Občiansky zákonník, jedna sa o to, že 2 spoločnosti s ručením obmedzenym uzatvorili medzi sebou kúpnu zmluvu na ojazdené vozidlo v zmysle Občianskeho zákonníka, nie Obchodného,

- subjekt neupozornil na vadu, po týždni sa išlo na STK, ktorou sa neprešlo, nakoľko má vadu, ktorú malo v čase už predaja, čo máme preukázané následnou návštevou autoservisu. Prosím ako ďalej postupovať, či podľa Občianskeho, alebo Obchodného zákonníka, aké sú možnosti, či je tam možnosť odstúpenia od zmluvy, prípadne, čo ďalej najlepšie robiť.

Ďakujem za každú radu.

Zostávam s úctou

AM

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková