Kurenie v 12 bytovom dome

Sme 12 bytovy dom a mame centralne kurenie s 20r. kotlami chceme si ich dat vymenit za kondenzacne a tu uz nastava problem ...
Sused navrhuje aby si kazdy byt dal vlastne kurenie bo bytu (nemame natiahnuty plyn do bytov a tepla voda mame z el. bojlerov.)
chcem sa opytat co je lepsie
1. Vymena kotlov v centralnom KUreni ( cca 7000 eur)
2 Kazdy byt vlastne kurenie (cca 1byt 5000 Eur , 12 bytov dokopy investule 60 000 eur )
3. Centralne kurenie za 60 000 eur, vtom by bolo uz aj napriklad solarne panely , zasobnyky na teplu vodu , rekuperacne vetranie a dalsie veci na usporu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.