legitimácia PZSR

Pekný deň,
v pondelok som prišiel do Bratislavy vlakom čakal asi 20-30 minút pred stanicou na kamarátku ktorá po mňa šla autom počas čakania ku mne prišiel pán ktorý tvrdil že je policajt mal síce uniformu avšak odmietol mi ukázať služobný odznak a pýtal odo mňa doklady keď som mu odmietol ukázať občiansky preukaz a opýtal sa ho na dôvod prečo mu mám ukázať doklady keď sa on odmietol legitimovať a keďže mi nebolo povedané že som sa dopustil priestupku začal na mňa polokrikom hovoriť že on mi dá putá a predvedie ma a že mi dá pokutu lebo mu bránim vo výkone. Nakoľko sa mi z daným idiotom nechcelo diskutovať keďže na mňa už kričal doklady som mu ukázal.

Počas celého výstupu zasahoval do môjho priestoru a tlačil sa na mňa kedže som sa cítil ohrozený zvažoval som možnosť tohto človeka zložiť na zem a založiť mu putá a následne volať hliadku PZSR.

Tento incident nieje ojedinelý a zažila ho už aj moja priateľka ako aj môj kolega a to od toho istého dementa. Aby som predišiel nejakým blbým komentárom som klasický tuctový slovák žiadna vyholená hlava a potetovaný s reťazou na krku.

Rád by som vedel či mám povinnosť len tak ukázať doklady policajtovi ak mi neoznámi prečo ich chce a pokiaľ nerobím nič len čakám na stanici na zastávke s ruksakom na chrbte .

V prípade že mám pocit ohrozenia a daný človek ma horeuvedeným spôsobom napáda mám právo ho spacifikovať ?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.