legitimácia PZSR

Pekný deň,
v pondelok som prišiel do Bratislavy vlakom čakal asi 20-30 minút pred stanicou na kamarátku ktorá po mňa šla autom počas čakania ku mne prišiel pán ktorý tvrdil že je policajt mal síce uniformu avšak odmietol mi ukázať služobný odznak a pýtal odo mňa doklady keď som mu odmietol ukázať občiansky preukaz a opýtal sa ho na dôvod prečo mu mám ukázať doklady keď sa on odmietol legitimovať a keďže mi nebolo povedané že som sa dopustil priestupku začal na mňa polokrikom hovoriť že on mi dá putá a predvedie ma a že mi dá pokutu lebo mu bránim vo výkone. Nakoľko sa mi z daným idiotom nechcelo diskutovať keďže na mňa už kričal doklady som mu ukázal.

Počas celého výstupu zasahoval do môjho priestoru a tlačil sa na mňa kedže som sa cítil ohrozený zvažoval som možnosť tohto človeka zložiť na zem a založiť mu putá a následne volať hliadku PZSR.

Tento incident nieje ojedinelý a zažila ho už aj moja priateľka ako aj môj kolega a to od toho istého dementa. Aby som predišiel nejakým blbým komentárom som klasický tuctový slovák žiadna vyholená hlava a potetovaný s reťazou na krku.

Rád by som vedel či mám povinnosť len tak ukázať doklady policajtovi ak mi neoznámi prečo ich chce a pokiaľ nerobím nič len čakám na stanici na zastávke s ruksakom na chrbte .

V prípade že mám pocit ohrozenia a daný človek ma horeuvedeným spôsobom napáda mám právo ho spacifikovať ?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková