Lehota na podanie výpovede životného poistenia.

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s mojim životným poistením, poistenie si platím rok a chcela by som ho zrušiť. Od poisťovne som sa dozvedela že moja odkupná hodnota je nulová vzhľadom na krátku dobu poistenia čo ma zarazilo pretože som sa na to pýtala aj pri zakladaní poistenia a pán mi povedal že po roku ak by som potrebovala nieje stým problém a aj ak nebudem vedieť platiť, že to jednoducho nevyplatím a poistka zanikne automaticky. Presne som sa na to všetko pýtala no zrejme som sa nechala nachytať.. Mala by som tam zaslať výpoved poistnej zmluvy ale všade sa píše o lehote na podanie výpovede ako to mám chápať? poistená som od 7.3.2015. za odpoved Vám vopred dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.