Lehota na podanie výpovede životného poistenia.

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s mojim životným poistením, poistenie si platím rok a chcela by som ho zrušiť. Od poisťovne som sa dozvedela že moja odkupná hodnota je nulová vzhľadom na krátku dobu poistenia čo ma zarazilo pretože som sa na to pýtala aj pri zakladaní poistenia a pán mi povedal že po roku ak by som potrebovala nieje stým problém a aj ak nebudem vedieť platiť, že to jednoducho nevyplatím a poistka zanikne automaticky. Presne som sa na to všetko pýtala no zrejme som sa nechala nachytať.. Mala by som tam zaslať výpoved poistnej zmluvy ale všade sa píše o lehote na podanie výpovede ako to mám chápať? poistená som od 7.3.2015. za odpoved Vám vopred dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus