Má DOBROVOĽNÉ POISTENIE (trvajúce 30 dní) vplyv na výšku podpory ?

Dobrý deň,

môj prípad je trošku komplikovaný. Zamestnaná som bola od 1.9. 2014 - 31.8.2016 (medzitým som mesiac nepracovala) - dni poistenia v nezamestnanosti = 700. Momentálne poberám RP, syn má 17 mesiacov. Celý august 2016 som v práci čerpala dovolenku, 29.8.2016 som nastúpila na MD, a 31.8.2016 mi pracovný pomer skončil. Rozmýšľam, že by som sa šla prihlásiť do SP na 30 dní na dobrovoľné poistenie (aby som získala 730 dní na dávku v nezamestnanosti), RP by sa dal na manžela a ja by som požiadala o podporu.

Teraz moja hlavná otázka: z čoho sa mi bude počítať podpora ak by som sa na UP zaregistrovala napr. 25. augusta 2018 ? v rozhodujúcom období by boli posledné štyri dni z toho augusta 2016 - vtedy som čerpala dovolenku v práci a toto dobrovoľné poistenie, na ktoré sa plánujem prihlásiť. Zaujíma ma, či práve toto dobrovoľné poistenie má nejaký vplyv na výšku podpory, nakoľko bude trvať iba 30 dní ? Čítala som totiž o podmienke trvaní dobrovoľného poistenia najmenej 26 týždňov v prípade ak za posledné dva roky nie je vymeriavací základ - v takom prípade je mi jasné, že by sa mi podpora rátala z minimálneho vymeriavacieho základu. Ja tam ten vymeriavací základ ale budem mať - to som nikde nenašla, čo v takomto prípade ?

Ešte by som sa chcela opýtať, či dni PN a dni na MD počas trvania pracovného pomeru sa rátajú do dní poistenia v nezamestnanosti ?

Veľmi pekne vám Ďakujem ta vašu odpoveď :)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.