Má DOBROVOĽNÉ POISTENIE (trvajúce 30 dní) vplyv na výšku podpory ?

Dobrý deň,

môj prípad je trošku komplikovaný. Zamestnaná som bola od 1.9. 2014 - 31.8.2016 (medzitým som mesiac nepracovala) - dni poistenia v nezamestnanosti = 700. Momentálne poberám RP, syn má 17 mesiacov. Celý august 2016 som v práci čerpala dovolenku, 29.8.2016 som nastúpila na MD, a 31.8.2016 mi pracovný pomer skončil. Rozmýšľam, že by som sa šla prihlásiť do SP na 30 dní na dobrovoľné poistenie (aby som získala 730 dní na dávku v nezamestnanosti), RP by sa dal na manžela a ja by som požiadala o podporu.

Teraz moja hlavná otázka: z čoho sa mi bude počítať podpora ak by som sa na UP zaregistrovala napr. 25. augusta 2018 ? v rozhodujúcom období by boli posledné štyri dni z toho augusta 2016 - vtedy som čerpala dovolenku v práci a toto dobrovoľné poistenie, na ktoré sa plánujem prihlásiť. Zaujíma ma, či práve toto dobrovoľné poistenie má nejaký vplyv na výšku podpory, nakoľko bude trvať iba 30 dní ? Čítala som totiž o podmienke trvaní dobrovoľného poistenia najmenej 26 týždňov v prípade ak za posledné dva roky nie je vymeriavací základ - v takom prípade je mi jasné, že by sa mi podpora rátala z minimálneho vymeriavacieho základu. Ja tam ten vymeriavací základ ale budem mať - to som nikde nenašla, čo v takomto prípade ?

Ešte by som sa chcela opýtať, či dni PN a dni na MD počas trvania pracovného pomeru sa rátajú do dní poistenia v nezamestnanosti ?

Veľmi pekne vám Ďakujem ta vašu odpoveď :)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Slovákom dovolenka v cudzine zdražela, ale českým turistom na Slovensku zlacnela
Zdraženie pobytov v zahraničí zrejme vaše odhodlanie urobiť si peknú dovolenku nenaruší, ale s vyššími výdavkami treba počítať. Pozrite si náš prehľad.
Nezamestnaní, máte príležitosť na rekvalifikáciu v automobilovom priemysle
Na trhu práce je akútny nedostatok kvalifikovaných pracovníkov pre automobilový priemysel. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny ho chce pomôcť riešiť projektom Pripravený na prácu.
Na dovolenku môžete cestovať aj služobným autom. Poznáte pravidlá?
Firma vám dala k dispozícii služobné auto aj na súkromné účely? Ak si ho plánujete požičať aj na dovolenku do cudziny, mali by ste poznať všetky súvisiace pravidlá.
Nad balkónmi stále visia otázniky
Za posledných 11 rokov neprišla žiadna vládna iniciatíva týkajúca sa zmeny 25 rokov starého predpisu, ktorý vládne v bytovkách. Tvrdia to odborníci, ktorí denne riešia problémy vlastníkov bytov. Tu sú ich názory a niektoré zmeny, ktoré sa snažia presadiť.
Vlastníci opravu lodžií nezvládnu
Ako vidia odborníci otázku individuálnej starostlivosti vlastníka bytu o svoj balkón? Môže každý vlastník zvládnuť technickú stránku jeho údržby či opravy. K problematike sa vyjadruje statik Jozef Baran.