Má DOBROVOĽNÉ POISTENIE (trvajúce 30 dní) vplyv na výšku podpory ?

Dobrý deň,

môj prípad je trošku komplikovaný. Zamestnaná som bola od 1.9. 2014 - 31.8.2016 (medzitým som mesiac nepracovala) - dni poistenia v nezamestnanosti = 700. Momentálne poberám RP, syn má 17 mesiacov. Celý august 2016 som v práci čerpala dovolenku, 29.8.2016 som nastúpila na MD, a 31.8.2016 mi pracovný pomer skončil. Rozmýšľam, že by som sa šla prihlásiť do SP na 30 dní na dobrovoľné poistenie (aby som získala 730 dní na dávku v nezamestnanosti), RP by sa dal na manžela a ja by som požiadala o podporu.

Teraz moja hlavná otázka: z čoho sa mi bude počítať podpora ak by som sa na UP zaregistrovala napr. 25. augusta 2018 ? v rozhodujúcom období by boli posledné štyri dni z toho augusta 2016 - vtedy som čerpala dovolenku v práci a toto dobrovoľné poistenie, na ktoré sa plánujem prihlásiť. Zaujíma ma, či práve toto dobrovoľné poistenie má nejaký vplyv na výšku podpory, nakoľko bude trvať iba 30 dní ? Čítala som totiž o podmienke trvaní dobrovoľného poistenia najmenej 26 týždňov v prípade ak za posledné dva roky nie je vymeriavací základ - v takom prípade je mi jasné, že by sa mi podpora rátala z minimálneho vymeriavacieho základu. Ja tam ten vymeriavací základ ale budem mať - to som nikde nenašla, čo v takomto prípade ?

Ešte by som sa chcela opýtať, či dni PN a dni na MD počas trvania pracovného pomeru sa rátajú do dní poistenia v nezamestnanosti ?

Veľmi pekne vám Ďakujem ta vašu odpoveď :)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku