Má dohoda o vysporiadaní BSM nejakú právnu váhu?

Dobrý deň.
Manželka po rozvode s exmanželom spísala u právničky dohodu o vysporiadaní BSM. Viac menej si delili iba dlhy a úverové karty. Jednu úverovú kartu na jeho meno prevzala manželka a jednu jej prevzal on. Všetko bolo v poriadku asi tak dva mesiace čo na ňu dával povinné splátky, potom však prestal a došlo to až do takej miery že kartu zablokovali a požadajú splatiť celú čiastku. Jedná s o kreditnúkartu v SLSP. On poštu nepreberal a tak všetko riešila manželka, komunikovala s právnym oddelením, kde dostala odpoveď že sa dá ešte prepísať dlh na neho ale musí tam prísť aj on a súhlasiť s tým. Po pár dňoch sa nám ho tam podarilo dostať ale banka zrazu zmenila názor a prepis dlhu nedovolila a dohodu o vysporiadaní BSM neaxceptuje, vraj ide o ich internú dohodu. Teraz požadujú od manželky vyplatiť celú sumu 950€ alebo predajú dlh inej spoločnosti na vymáhanie. Ako môžme postupovať? Má dohoda o vysporiadaní BSM nejakú právnu váhu dá sa exmanžela nejako donútiť zaplatiť dlh alebo podať na neho trestné oznámenie? Inak vďaka tomu že neplatil je teraz manželka v úverovom registri a tým je na niekoľko rokov odpísana od akéhokoľvek úverového produktu. Podotýkam že manželka, exmanželove závzky prevzaté dohodou vyrovnala v plnej výške.

prosím Vás o radu, manželka je na materskej dovolenke a žijeme len z jedného platu a suma 950€ aj ked v troch splátkach ako navrhla banka je pre nás likvidačná. 

S pozdravom 

Richard Fűhrich

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.