Má dohoda o vysporiadaní BSM nejakú právnu váhu?

Dobrý deň.
Manželka po rozvode s exmanželom spísala u právničky dohodu o vysporiadaní BSM. Viac menej si delili iba dlhy a úverové karty. Jednu úverovú kartu na jeho meno prevzala manželka a jednu jej prevzal on. Všetko bolo v poriadku asi tak dva mesiace čo na ňu dával povinné splátky, potom však prestal a došlo to až do takej miery že kartu zablokovali a požadajú splatiť celú čiastku. Jedná s o kreditnúkartu v SLSP. On poštu nepreberal a tak všetko riešila manželka, komunikovala s právnym oddelením, kde dostala odpoveď že sa dá ešte prepísať dlh na neho ale musí tam prísť aj on a súhlasiť s tým. Po pár dňoch sa nám ho tam podarilo dostať ale banka zrazu zmenila názor a prepis dlhu nedovolila a dohodu o vysporiadaní BSM neaxceptuje, vraj ide o ich internú dohodu. Teraz požadujú od manželky vyplatiť celú sumu 950€ alebo predajú dlh inej spoločnosti na vymáhanie. Ako môžme postupovať? Má dohoda o vysporiadaní BSM nejakú právnu váhu dá sa exmanžela nejako donútiť zaplatiť dlh alebo podať na neho trestné oznámenie? Inak vďaka tomu že neplatil je teraz manželka v úverovom registri a tým je na niekoľko rokov odpísana od akéhokoľvek úverového produktu. Podotýkam že manželka, exmanželove závzky prevzaté dohodou vyrovnala v plnej výške.

prosím Vás o radu, manželka je na materskej dovolenke a žijeme len z jedného platu a suma 950€ aj ked v troch splátkach ako navrhla banka je pre nás likvidačná. 

S pozdravom 

Richard Fűhrich

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus