Ma pravo exekutor na majetok buduceho manzela?

Dobry vecer. Potrebovala by som surne vediet jednu vec. Zostala som sama s 3mi detmi len na materskej a najmensia mi vazne ochorela a uznana je na 70%ztp. Do prace som nemohla.nemam ani rodicov a nikoho kto by mi pomohol. Tak som sa poriadne zadlzila. Ucet v banke mam stale zablokovany a zarabam minimalnu mzdu. Exekutor mi stahuje ciastky z vyplaty. Ale stala sa mi taka vec ze som sa spoznala s uzasnym clovekom ktory mi pomaha a je mi oporou. O mojich problemoch vie. Ale on ma poziadal o ruku a velmi by som chcela byt jeho manzelkou lebo sme stastny len sa bojim aby mu koli mne exekutor nezobral auto na ktore si musel zobrat pozicku a splacat ho. Mal by exekutor pravo mu siahnut na majetok keby sme sa vzali ktory nadobudol pred uzavreti manzelstva a taktiez na jeho ucet by mu koli mne mohol siahnut? Vopred dakujem za radu. Co by ste mi poradili? Predmanzelsku zmluvu alebo o ine.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus