majiteľ domu je iný ako majiteľ pozemku

Dobrý deň,

chcem poprosiť o radu, ktorá sa týka môjho záujmu o zakúpenie domu.

Situácia je taká, že majiteľ domu nie je majiteľom pozemku. Pozemok patrí viacero osobám, ktoré nie sú známe, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o dedičov, ktorí možno ani nevedia o tom, že dedičmi sú. Dom je na tomto pozemku postavený údajne už niekoľko desiatok rokov a žiaden problém tak nevzniká. Vzhľadom k cene domu, ktorá je velice exkluzívna, v celej situácií hľadám nejaký háčik.
Rád by som tento dom zakúpil, no kúpa by bola podmienená predajom môjho bytu a tak by som nerád riskoval, no dom ma veľmi láka. Ešte pred tým, ako navštívim právnika a poradím sa osobne, chcem využiť Vaše rady a skúsenosti či má vôbec cenu túto kúpu nejakým spôsobom realizovať.
Môže nastať situácia, že dom zakúpim a potom sa objaví majiteľ pozemku, ktorý bude odo mňa požadovať odkúpenie pozemku, alebo niečo v tom zmysle?

Vopred ďakujem za Váš čas a všetky rady.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus