Mám nárok na dedičstvo po otcovi žijúcom v ČR?

Mám takýto problém. Pred 40 rokmi sa moja mama rozviedla a otec ostal bývať v Čechách a znova sa oženil. Z druhého manželstva mal ešte jednu dcéru. Nedávno zomrel a zistil som, že všetko čo nadobudol za svoj život nechala jeho žena napísať na ich dcéru - moju nevlastnú sestru. Je tam dom, byt, auto a atď. a je evidentné, že ona si na to nezarobila. Teraz sa má uskutočniť dedičské konanie a neviem, čo to tam mám podpísať. Navyše, jeho žena mu bránila ma kontaktovať, takže som ho vôbec nepoznal. Mám informácie, že jeho majetok po smrti bude asi nulový.  Môžete mi prosím poradiť, či sa s tým bude dať niečo robiť a čo sa deje potom, ak by som nepodpísal dedičské konanie. Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus