Mám nárok na materskú?

Bola som zamestnaná od roku 2010 vo farm. firme, v novembri 2013 som nastúpila na materskú a 4. 11 2016 som mala nastúpiť naspat do práce. Kedže som sa už nevedela na plný úväzok venovať práci a prácu na polovičný úväzok odmietli, podpísali sme dohodu o ukončení pracovného pomeru ku dňu 4. 11.2016.
Od januára 2017 som začala poberať podporu v nezamestnanosti a v júny mi prišla posledná dávka.Som evidovaná na úrade práce.
Momentálne som tehotná , termín pôrodu mám 13.9.2017.
Mám nárok len na rodičovský príspevok, alebo môžem požiadať aj o materskú?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viac zelene aj lepší vzduch. Na environmentálne projekty pôjdu milióny eur
Obce, mimovládne organizácie či súkromný sektor môžu žiadať o finančné prostriedky v desiatich rôznych oblastiach. Podporí sa budovanie zelených parkov, živých plotov, ale tiež dažďových nádrží.
Daň za byt treba vyplniť s podpisom
Aj tento rok obce a mestá vyberajú dane z nehnuteľností. Na daňové priznanie zostáva 13 dní.
Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.