Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o informaciu.
Snazim sa vypocitat, ci od aprila 2018 mam narok na podporu.
Nacrtnem moju situaciu za posledne 4 roky cize od aprila 2014.
April 2014 som bola doma na rodicovskej dovolenke az do septembra 2015 kedy rodicovska dovolenka este pokracovala, ale ja som pocas nej rozviazala so zamestnavatelom pracovny pomer dohodou.
Od oktobra 2015 do polky decembra 2015 som poberala rodicovsky prispevok a zaroven sa zamestnala u ineho zamestnavatela (bolo to zamestnanie na pracovnu zmluvu na kratku dobu ako zaskok za zamestnanca na PN).
Od polky decembra 2015 som do oktobra 2016 bola stale na rodicovskej dovolenke ale realne aj doma (na pozadi som nemala ziadneho zamestnavatela len som poberala “rodicak”).
V oktobri 2016 syn dovrsil 3 roky a ja uz od 1.9.2016 do 31.8.2017 pracovala na dobu urcitu.
Ko koncu pracovneho pomeru som ale 5.8.2017 nastupila na matersku dovolenku s druhym dietatkom.
Materska dovolenka mi stale pretrvava do konca marca 2018.
Kedze chce manzel nastupit na matersku dovolenku, ja budem povinna sa za ten cas chodit hlasit na urad prace. Mam narok na podporu?
Dakujem a prajem krasny den.
Barbora

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.