Mám obnoviť doplnkové dôchodkové sporenie?

Dobrý deň,
zaujímal by ma Váš názor na doplnkové dôchodkové sporenie. Založila som si toto sporenie v roku 2005 a mesačne som tam poukazovala daňovo odpočitateľnú sumu z výplaty. Počas krizy som ale zistila, že je hodnota nasporenej sumy nižšia ako súčet mojich príspevkov a tak som so sporením prestala. Teraz zvažujem, či mám sporenie obnoviť alebo radsej sporit konzervatívne, napríklad na vkladnú knižku bez obmedzení pri vyplácaní, ale bez rizika, ze zostanem bez navýšenia sumy, prípadne dokonca s menším základným vkladom. Keďže je tento spôsob sporenia v našej spoločnosti len krátko neviem, podľa akých kritérií sa rozhodnúť. Joseph Heller hovorí, že dôchodkové pripoistenie je výborná vec, ale len pre jeho poskytovateľa. Súhlasíte s ním?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus