Mám právo na dávku v nezamestnanosti?

Dobrý deň.Prosim Vas o pomoc.Chystám sa vrátiť na Slovensko zo zahraničia, konkrétne z UK a potreboval by som poradiť,či mám právo žiadať o dávku v nezamestanosti na Slovensku.V UK som pracoval 11 rokov.7rokov sezónne práce ale posledné 4 roky som pracoval na zmluvu takpovediac bez prestavky.Na Slovensko som chodil iba na par tyzdov na dovolenky.Stále mám na Slovensku trvalé bydlisko,dokonca celú dobu,čo pracujem v UK,vlastním na Slovensku motorové vozidlo a platím zaň poistku.Može byť toto ako dostatočný dôvod na žiadanie aby mi boli dávky v nezamestanosti platene na Slovensku?Ak áno,čo všetko mi bude treba si priniesť?Alebo je lepšia voľba ako ste radili iným,zamestnať sa po príchode na nejakú dobu a potom žiadať o dávky?Vopred veľmi ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus