Mám právo na dávku v nezamestnanosti?

Dobrý deň.Prosim Vas o pomoc.Chystám sa vrátiť na Slovensko zo zahraničia, konkrétne z UK a potreboval by som poradiť,či mám právo žiadať o dávku v nezamestanosti na Slovensku.V UK som pracoval 11 rokov.7rokov sezónne práce ale posledné 4 roky som pracoval na zmluvu takpovediac bez prestavky.Na Slovensko som chodil iba na par tyzdov na dovolenky.Stále mám na Slovensku trvalé bydlisko,dokonca celú dobu,čo pracujem v UK,vlastním na Slovensku motorové vozidlo a platím zaň poistku.Može byť toto ako dostatočný dôvod na žiadanie aby mi boli dávky v nezamestanosti platene na Slovensku?Ak áno,čo všetko mi bude treba si priniesť?Alebo je lepšia voľba ako ste radili iným,zamestnať sa po príchode na nejakú dobu a potom žiadať o dávky?Vopred veľmi ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.
Ako sa penzistom prilepší od nového roka. Vianočný dôchodok pre viacerých
Dôchodcom sa od nového roka budú dôchodky zvyšovať dvomi spôsobmi.