Mám právo na dávku v nezamestnanosti?

Dobrý deň.Prosim Vas o pomoc.Chystám sa vrátiť na Slovensko zo zahraničia, konkrétne z UK a potreboval by som poradiť,či mám právo žiadať o dávku v nezamestanosti na Slovensku.V UK som pracoval 11 rokov.7rokov sezónne práce ale posledné 4 roky som pracoval na zmluvu takpovediac bez prestavky.Na Slovensko som chodil iba na par tyzdov na dovolenky.Stále mám na Slovensku trvalé bydlisko,dokonca celú dobu,čo pracujem v UK,vlastním na Slovensku motorové vozidlo a platím zaň poistku.Može byť toto ako dostatočný dôvod na žiadanie aby mi boli dávky v nezamestanosti platene na Slovensku?Ak áno,čo všetko mi bude treba si priniesť?Alebo je lepšia voľba ako ste radili iným,zamestnať sa po príchode na nejakú dobu a potom žiadať o dávky?Vopred veľmi ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.