Mandátna zmluva a materska

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom materskej a mandátnej zmluvy - či je vôbec to možné:

Pracujem v rodinnej firme, čo znamená že na papieri dostávam výplatu niečo viac ako je minimálka. Tento rok by som chcela už konečne otehotnieť a tým pádom bude aj moja materská na budúci rok oničom. V tejto práci som zamestnaná viac ako 2 roky. Ak by som teraz nastúpila do inej práce s vysokým platom, materská sa mi aj tak bude počítať z platu v predchádzajúcej rodinnej firme - túto možnosť vylučujem.
Viem že ďalšia možnosť ako si dvihnúť materskú by bola ak by som sa ešte počas tehotenstva zamestnať na min. 90 dní v inej firme s vysokým platom - zvažovala som aj túto možnosť ale nechcem spôsobiť možnému zamestnávateľovi problémy (kvôli kontrolám čo viem že chodia). ďalej je tu možnosť byť dobrovoľne nemocensky poistená od 6tt ak sa nemýlim - túto možnosť ale tiež vylučujem - predsa človek dopredu nevie ako bude celé tehotenstvo prebiehať a odmietam platiť vysoké odvody, a ak by sa nedajbože niečo vážne stalo tak nedostanem späť ani cent.
Ešte viem že ak zmením iba pracovnú pozíciu/funkciu v tej iste firme kde mi dajú vyšší plat - tiež sa mi to nebude rátať k vyššej materskej. ALE,
ak je v rámci dobrých vzťahov konateľ ochotný mi pomôcť a vymenovať ma za konateľku, spíšeme medzi sebou mandátnu zmluvu, minimálne 90 dní budem platiť za seba odvody aby som mala nárok na vyššiu materskú. Mandátnu zmluvu podpíšeme aj kvôli tomu pretože sa neriadi zákonníkom práce a tak úradníci z inšpektorátu nebudú mať nárok na základe čoho kontrolovať môj pracovný pomer.
Ja by som sa chcela len opýtať či je takýto postup správny, či prac. zmluvu ktorú mám teraz ukončiť a spísať novú, alebo prac. zmluvu ktorú mám teraz stačí spísať ako dodatok o zmene pracovnej pozície alebo niečo také podobné, či budem mať nárok na vyššiu materskú, a ako by som to doložila soc.poistoťvni - či jej stačí vidieť že som platila 90 dni vysoké odvody a doložím im mandátnu zmluvu??? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, prípadné odporúčanie ako inak by som mohla postupovať. Ospravedlňujem sa za rozpísanie, len som chcela aby ste vedeli, že viem aj o iných možnostiach ale vylučujem ich.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus