Mandátna zmluva a materska

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom materskej a mandátnej zmluvy - či je vôbec to možné:

Pracujem v rodinnej firme, čo znamená že na papieri dostávam výplatu niečo viac ako je minimálka. Tento rok by som chcela už konečne otehotnieť a tým pádom bude aj moja materská na budúci rok oničom. V tejto práci som zamestnaná viac ako 2 roky. Ak by som teraz nastúpila do inej práce s vysokým platom, materská sa mi aj tak bude počítať z platu v predchádzajúcej rodinnej firme - túto možnosť vylučujem.
Viem že ďalšia možnosť ako si dvihnúť materskú by bola ak by som sa ešte počas tehotenstva zamestnať na min. 90 dní v inej firme s vysokým platom - zvažovala som aj túto možnosť ale nechcem spôsobiť možnému zamestnávateľovi problémy (kvôli kontrolám čo viem že chodia). ďalej je tu možnosť byť dobrovoľne nemocensky poistená od 6tt ak sa nemýlim - túto možnosť ale tiež vylučujem - predsa človek dopredu nevie ako bude celé tehotenstvo prebiehať a odmietam platiť vysoké odvody, a ak by sa nedajbože niečo vážne stalo tak nedostanem späť ani cent.
Ešte viem že ak zmením iba pracovnú pozíciu/funkciu v tej iste firme kde mi dajú vyšší plat - tiež sa mi to nebude rátať k vyššej materskej. ALE,
ak je v rámci dobrých vzťahov konateľ ochotný mi pomôcť a vymenovať ma za konateľku, spíšeme medzi sebou mandátnu zmluvu, minimálne 90 dní budem platiť za seba odvody aby som mala nárok na vyššiu materskú. Mandátnu zmluvu podpíšeme aj kvôli tomu pretože sa neriadi zákonníkom práce a tak úradníci z inšpektorátu nebudú mať nárok na základe čoho kontrolovať môj pracovný pomer.
Ja by som sa chcela len opýtať či je takýto postup správny, či prac. zmluvu ktorú mám teraz ukončiť a spísať novú, alebo prac. zmluvu ktorú mám teraz stačí spísať ako dodatok o zmene pracovnej pozície alebo niečo také podobné, či budem mať nárok na vyššiu materskú, a ako by som to doložila soc.poistoťvni - či jej stačí vidieť že som platila 90 dni vysoké odvody a doložím im mandátnu zmluvu??? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, prípadné odporúčanie ako inak by som mohla postupovať. Ospravedlňujem sa za rozpísanie, len som chcela aby ste vedeli, že viem aj o iných možnostiach ale vylučujem ich.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.