Materská dovolenka zo zamestnania + SZČO

Dobrý deň,
za rok 2019 si budem vykonávať daňové priznanie, a keďže moje príjmy zo SZČO sú vyššie ako hranica, vzniká mi povinnosť platiť odvody od 01.07.2020
Zároveň som zamestnaná na TPP u svojho zamestnávateľa.
Zaujíma ma, či v prípade, ak by som zostala v budúcom roku tehotná, dostala by som materskú aj zo SZČO, aj za zamestnanie, alebo sa v tomto prípade počíta len jeden z príjmov?

Zároveň, ak by som išla na materskú dovolenku, odpadá mi povinnosť platiť tieto odvody aj napriek tomu, že budem dosahovať príjmy zo SZČO, a zamestnávateľ mi zmení pracovnú pozíciu - nakoľko moju prácu viem vykonávať aj z domu?
Ďakujem pekne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus