Materska otca po zalozeni zivnosti

Dobry den,
chcela.som sa informovat, za akych podmienok by manzel mohol poberat materske (a ci by vobec mal narok), a ovplyvnit jeho vysku ak:
_ od roku 2014 do maja 2017 bola zamestnany v holandsku (doba positenia sa.mu teda rata),
_od maja 2017 doteraz je na urade prace (pol roka poberal podporu a rekvalifikacny kurz ma do februara),
_ od cca februara si chce otvarat zivnost a podnikat,
_ v minulosti uz mal zivnost do juna 2014 ( vtedy tam mal aj nejaky nedoplatok a penale, ktore sa samozrejme doplatili este v tom roku 2014, uz nema ziadny dlh, len ci to neovplyvni).
Dakujem pekne za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Znížiť daň pomôžu aj príspevky do 3. piliera
Optimalizáciou daní môžete ušetriť svoje financie.
Živnostníci, svoje dane legálne optimalizujte
Živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby majú niekoľko možností, ako si legálne optimalizovať výšku dane, ktorú zaplatia štátu. Daňoví poradcovia a účtovníci zosumarizovali 20 tipov, ako ušetriť čo najviac a neurobiť pri priznaní chybu.
Predíďte problémom s e-formulárom
Nekompletné doklady, chýbajúce údaje či nesprávny výber formulára. To všetko môže riadne skomplikovať prípravu a vypĺňanie daňového priznania. Preto si ho nenechávajte na poslednú chvíľu a v prípade štruktúrovanejších príjmov je dobré sa radšej obrátiť na profesionála. Ako predchádzať najčastejším chybám, radia odborníci.
Ľudia často nevedia prepočítať príjmy zo zahraničia
Veľa ľudí nevie, ktoré príjmy zdaňovať a ktoré nie. Často nezahrnú do svojho priznania všetky, čo sa potom prejaví na konečnom výsledku. Hovorí o tom v rozhovore Dana Droppová, členka prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.
Výpisy z 2. piliera čítajte. Zistíte, koľko vám peniaze „zarobili“
Ak vám má druhý pilier na dôchodku pomôcť, vaše peniaze musia zarábať. Výpis z osobného dôchodkového účtu prezradí, či sa oplatí rozdeliť úspory do výkonnejších fondov .