Materska otca po zalozeni zivnosti

Dobry den,
chcela.som sa informovat, za akych podmienok by manzel mohol poberat materske (a ci by vobec mal narok), a ovplyvnit jeho vysku ak:
_ od roku 2014 do maja 2017 bola zamestnany v holandsku (doba positenia sa.mu teda rata),
_od maja 2017 doteraz je na urade prace (pol roka poberal podporu a rekvalifikacny kurz ma do februara),
_ od cca februara si chce otvarat zivnost a podnikat,
_ v minulosti uz mal zivnost do juna 2014 ( vtedy tam mal aj nejaky nedoplatok a penale, ktore sa samozrejme doplatili este v tom roku 2014, uz nema ziadny dlh, len ci to neovplyvni).
Dakujem pekne za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.