Materska v ochrannej lehote

Dobry den,

od 11/2009 som zamestnana. V 07/2013 som nastupila na matersku dovolenku, nasledne pokracovala rodicovskou dovolenkou. 12/08/2016 mi rodicovska dovolenka konci. Od 13/08/2016 do 08/09/2016 budem cerpat dovolenku, nasledne bude pracovny pomer ukonceny a ja sa budem registrovat na UPSVaRe, cize nebudem nemocensky poistena.

S manzelom pracujeme na druhom dietati. V pripade, ze by sa mi podarilo v najblizsich 2 mesiacoch otehotniet a tym padom by som v case nastupu na matersku (6 tyzdnov pred porodom) bola v 8-mesacnej ochrannej lehote, z akeho vymeriavacieho zakladu sa mi bude pocitat materska? Bude to z denneho vymeriavacieho zakladu, z ktoreho za mna odvadzala firma poistne?

V pripade, ze by sa mi podarilo v najblizej dobe opat zamestnat i otehotniet, z akeho vymeriavacieho zakladu by sa mi vtedy ratalo materske?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus