Materská z dohody

Dobrý deň.
Chcela by som, aby môj manžel išiel na materskú dovolenku. /ja preruším rodičovský príspevok v tom čase/

Pracuje na pracovnú zmluvu s pevným platom mesačným a samozrejme odvodmi už 14 rokov.
Má ešte jeden pracovný pomer na dohodu o pracovnej činnosti, kde má veľmi pekný základ.

Preto sa chcem spýtať:
1. či je možnosť ísť na túto materskú z tejto dohody?
2. či sa bude počítať výška materskej z pracovnej zmluvy + dohody o pracovnej činnosti dohromady ? /pracovná zmluva trvá 14 rokov a dohoda o pracovnej činnosti trvá 5 mesiacov/.

Ďakujem za odpoved :-)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.