Materská, živnosť, dávka v nezamestnanosti

Pekny den,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
od 27.2.2019 som na materskej dovolenke - poberám materské. Pracovný pomer na dobu určitú mi končí 31.7.2019, s tým, že materské budem poberať do októbra 2019.
Popri materskej by som si chcela aktivovať živnosť, ale po skončení materskej (oktober 2019) by som prešla na úrad práce a čerpala dávku v nezamestnanosti a deaktivovala by som si živnosť v období prechodu na úrad práce. Chcela by som poprosiť o informáciu, či mi výška príspevku z nezamestnanosti bude vyrátavaná od zamestnívateľa, alebo by bola ovplvynená aj výškou príjmu zo živnosti počas poberania materskej.
Vopred ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.