Materské otca

Dobrý deň,manželovi stopli materskú po narodení 2.dietata,chýbali mu ešte skoro 4 mesiace.odvtedy je na PN.po skončení mojej materskej si chce dokončiť zvyšné mesiace materskej na prvé dieťa a vybrať celú materskú na druhé dieťa.v sociálnej poisťovni mu povedali,že tú prvú materskú si nemôže dokončiť,že mu ju vtedy stopli mojím pôrodom a to,že je celý čas na chorej nič nemeni.myslela som,ze ked je na PN tak si ju moze dokoncit,ale tvrdia ze nie.je to pravda?dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Lízing už atakujú aj spotrebné úvery
V prípade úveru na financovanie majetku je možný odpočet dane z pridanej hodnoty jednorazovo, pri lízingu nie.
Vyhnite sa chybám v priznaní typu A
Kedy musí urobiť daňové priznanie zamestnancovi jeho zamestnávateľ? Ale čo ak ste mali vlani zamestnávateľov viac. Aký je postup pri vypĺňaní tlačiva typu A. Čím sa definuje závislá práca. Odpovedia vám experti z daňovej oblasti.
Šesť vecí, na ktoré musíte pamätať, aby bol predaj bytu či domu bezpečný
Na zabezpečenie vlastného bývania nestačí len kvalitná kúpna zmluva.
Zomrel vám príbuzný. Na aké voľno máte nárok?
Smrť niekoho v rodine je vždy ťažká rana pre príbuzných. Treba obstarať pohreb a ďalšie veci z pozostalosti. Na aké voľno máte nárok zo Zákonníka práce?
Použite nové tlačivo typu B pre daň
Vyhnite sa chybám v priznaniach. Ak ste napríklad popri zamestnaní prenajímali byt, použite tlačivo typu B. Pozor, je už nové, skontrolujte si preto, či podávate správny formulár. Kedy sa dá uplatniť bonus na dieťa a ďalšie rady prináša Finančná správa, ako aj naši experti.