Matesrká dovolenka súbežná s poberaním rodičovského príspevku.

Dobrý deň,
zaujímalo by ma nasledovné: pri narodení dieťaťa mám nárok na materské vo výške 70 % DVZ (som zamestnaná posledné 2 roky), uvedené je príspevok, ktorý matka dostáva so sociálnej poisťovne zvyčajne 34 týždňov, môžem si po narodení dieťaťa požiadať hneď UPSVR aj o rodičovský príspevok, príp. prídavok na dieťa?...okrem toho že si samozrejme požiadam o príspevok pri narodení dieťaťa? Ak to nie je možné kde je to legislatívne vylúčene?
Uvedené ma zaujíma v prípade ak ide o jedno dieťa...teda nejde o príklad kedy ide žena na materskú počas toho ako poberá rodičovský príspevok.
Za skorú odpoveď veľmi pekne ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus