maximalna vyska materskej

Dobry den,

chystam sa na matersku dovolenku. Termin porodu mam 8.marca a na matersku by som mala odist 6 tyzdnov pred terminom cize okolo 28. januara. Som zamestnanec a v jednej a tej istej firme som zamestnaná už od júna 2017, takže splnam splnam podienky platenia nemocenskeho poistenia.

Aby som mala co najvysiu mozno matersku, viem sa dohodnut so zamestnavatelom ze dam vypoved a zamestna ma na novu zmluvu s platom 1850 e v hrubom. Chcem sa spytat, od ktoreho datumu musim byt zamestnana na novu pracovnu zmluvu, aby mi vyslo maximalne mozne materske? Citala som, ze sa to posudzuje podla platenia nemocenskeho poistenia, ktore musi byt min. 90 dni, znamena to teda, ze musim mat novu pracovnu zmluvu od 1.10, alebo 1.9? Coby bolo pre mna najvyhodnejsie aby pre mna maximalne materske platilo?

Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.