maximalna vyska materskej

Dobry den,

chystam sa na matersku dovolenku. Termin porodu mam 8.marca a na matersku by som mala odist 6 tyzdnov pred terminom cize okolo 28. januara. Som zamestnanec a v jednej a tej istej firme som zamestnaná už od júna 2017, takže splnam splnam podienky platenia nemocenskeho poistenia.

Aby som mala co najvysiu mozno matersku, viem sa dohodnut so zamestnavatelom ze dam vypoved a zamestna ma na novu zmluvu s platom 1850 e v hrubom. Chcem sa spytat, od ktoreho datumu musim byt zamestnana na novu pracovnu zmluvu, aby mi vyslo maximalne mozne materske? Citala som, ze sa to posudzuje podla platenia nemocenskeho poistenia, ktore musi byt min. 90 dni, znamena to teda, ze musim mat novu pracovnu zmluvu od 1.10, alebo 1.9? Coby bolo pre mna najvyhodnejsie aby pre mna maximalne materske platilo?

Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.