maximalna vyska materskej

Dobry den,

chystam sa na matersku dovolenku. Termin porodu mam 8.marca a na matersku by som mala odist 6 tyzdnov pred terminom cize okolo 28. januara. Som zamestnanec a v jednej a tej istej firme som zamestnaná už od júna 2017, takže splnam splnam podienky platenia nemocenskeho poistenia.

Aby som mala co najvysiu mozno matersku, viem sa dohodnut so zamestnavatelom ze dam vypoved a zamestna ma na novu zmluvu s platom 1850 e v hrubom. Chcem sa spytat, od ktoreho datumu musim byt zamestnana na novu pracovnu zmluvu, aby mi vyslo maximalne mozne materske? Citala som, ze sa to posudzuje podla platenia nemocenskeho poistenia, ktore musi byt min. 90 dni, znamena to teda, ze musim mat novu pracovnu zmluvu od 1.10, alebo 1.9? Coby bolo pre mna najvyhodnejsie aby pre mna maximalne materske platilo?

Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.