Môže byť chov zvierat v byte dôvodom pre ukončenie prenájmu?

Dobrý deň. Prednedávnom som sa nasťahovala do bytu, kde mám právo držať psa, ktorého si po dohode s bývalým priateľom striedame. Žiaľ, bývalý priateľ na striedanie zabudol, neozýva sa a navyše mi doniesol aj mačku, ktorú som mu darovala na narodeniny. Môj prenajímateľ nie je spokojný s tým, že pes je v byte stále a že je tam navyše mačka. Avšak v zmluve nie sú zvieratá zakomponované. Navyše som mu ponúkla platiť 30 euro mesačne extra za to, že zvieratá su v byte a zaviazať sa uhradiť aj tie najmenšie škody spôsobené zvieratami. Môže ma napriek tomuto všetkému prenajímateľ požiadať o odsťahovanie sa? V zmluve je definované, že môže vypovedať zmluvu tak ako sa uvádza v §711 Občianskeho zákonníka alebo ak meškám s nájmom (Čo sa nikdy nestalo). Vopred ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus