moze byt exekucia najprv z cca 800 eur vystupat na dnes uz 3800 eur? neviem co mam robit.

dobry den.
chcel by som sa opytat. od roku 2005 mi plynula exekucia za telefon, vtedy este spol. Orange. Povodna exekucia bola vo vyske asi 800 eur spolu s trovami. Bol som vtedy este mlady a nerozvazny. pracoval som v zahranici, a uz asi 3 roky som ale naspat na slovensku. Od tej doby, co som na slovensku mi exekucia narastla do naozaj neuveritelnych 3800 eur. Za cely cas, co som spat na slovensku mi neprisiel ani jeden oznam o exekucii, som zamestnany na TPP, cize exekutor si ma mohol najst za cely ten cas cez socialku, zdravotku alebo podobne, mohol mi poslat dalsi oznam, zablokovat ucet, siahnut na peniaze u zamestnavatela, len aby ta exekucia tak moc nerastla. V zmluve bolo, ze uroky za omeskanie su 0.05 percenta denne. Viem, ze som bol nezodpovedny, mlady a hlupy, plne to priznavam, ale ako je mozne aspon ciastocne odpustit ciastku dlhu? ved to je nemozne sa z takejto dlhovej pasce dostat. nemyslim len poziadat o odpustenie trov exekutora, ale o zmensenenie tych urokov? som ochotny splacat po castiach, ale toto nesplatim do konca zivota. neda sa mi, prosim Vas, nejako pomoct?
Dakujem pekne za kazdu pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Rady, ako sa na dovolenke v zahraničí zachovať pri nehode, úraze a strate batožiny
Pred cestou na zahraničnú dovolenku si nezabudnite vybaviť cestovné poistenie, havarijné, ak ho nemáte a idete autom a spíšte si kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady v mieste, kde budete dovolenkovať.
Osobní asistenti dostanú teraz viac
Väčšinu doplatkov, liekov a poplatkov hradia zdravotné poisťovne. Od mnohých sú oslobodení darcovia krvi a ťažko chorí pacienti. Od júla sa zvýšili niektoré príspevky na kompenzáciu zvýšených výdavkov pre onkologických pacientov.
Remeselníci, máte možnosť si dobre zarobiť
Hľadáte si prácu, ktorá vyžaduje zručnosť a remeselné spracovanie? Pozrite si ponuky, ktoré prinášame v spolupráci s ISTP
Neodchádzajte na dovolenku, ak nemáte poistený dom či byt
Je veľa domácností, ktoré zabúdajú na poistenie domu či bytu. Idú na dovolenku a keď sa vrátia, nestačia sa čudovať. Jedna poriadna búrka im poškodila strechu, zničila stromy na záhrade.
Na aké dávky má nárok onkologický pacient
Nárok na dávky sociálneho poistenia má onkologický pacient, ktorý je povinne alebo dobrovoľne sociálne poistený a splní podmienky nároku na príslušnú dávku. Môže poberať nemocenské, dôchodkové, úrazové dávky a dávku v nezamestnanosti. Nárok posudzuje posudkový lekár i sociálny pracovník.