moze byt exekucia najprv z cca 800 eur vystupat na dnes uz 3800 eur? neviem co mam robit.

dobry den.
chcel by som sa opytat. od roku 2005 mi plynula exekucia za telefon, vtedy este spol. Orange. Povodna exekucia bola vo vyske asi 800 eur spolu s trovami. Bol som vtedy este mlady a nerozvazny. pracoval som v zahranici, a uz asi 3 roky som ale naspat na slovensku. Od tej doby, co som na slovensku mi exekucia narastla do naozaj neuveritelnych 3800 eur. Za cely cas, co som spat na slovensku mi neprisiel ani jeden oznam o exekucii, som zamestnany na TPP, cize exekutor si ma mohol najst za cely ten cas cez socialku, zdravotku alebo podobne, mohol mi poslat dalsi oznam, zablokovat ucet, siahnut na peniaze u zamestnavatela, len aby ta exekucia tak moc nerastla. V zmluve bolo, ze uroky za omeskanie su 0.05 percenta denne. Viem, ze som bol nezodpovedny, mlady a hlupy, plne to priznavam, ale ako je mozne aspon ciastocne odpustit ciastku dlhu? ved to je nemozne sa z takejto dlhovej pasce dostat. nemyslim len poziadat o odpustenie trov exekutora, ale o zmensenenie tych urokov? som ochotny splacat po castiach, ale toto nesplatim do konca zivota. neda sa mi, prosim Vas, nejako pomoct?
Dakujem pekne za kazdu pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Premrštená cena zvykne záujemcov aj odradiť
Lokalita, územný plán a potenciál využitia, to sú podľa realitného makléra Romana Romaníka z realitnej spoločnosti RE/MAX Diamond faktory, ktoré ovplyvňujú predajnosť lesných pozemkov. Záujemcov môžu odradiť aj prehnané nároky klientov.
Ako môže vlastník dobre predať les
Predať spoločnú nehnuteľnosť alebo jej časť a znížiť tak podiely urbárnikov na spoločnom lese bez ich vedomia, nie je možné. Nedovolí to ani novela zákona o pozemkových spoločenstvách od 1. júla. Režim nakladania s majetom v urbariátoch je oproti iným lesným pozemkom špecifický.
Majitelia majú celý rad obmedzení
Každý pozemok určený na produkciu dreva musí mať svojho obhospodarovateľa, upozorňuje advokát Matej Marhavý. Urbárske spoločné nehnuteľnosti majú svoje špecifiká a od júla sa rozširujú aj práva podielnikov.
Vie vaša firma zabezpečiť ochranu pri práci. Nezanedbala tieto zásady?
Aj pád z malej výšky na tvrdý povrch dokáže spôsobiť vážne, až smrteľné zranenia. Pády z výšok sú jednou z najčastejších príčin pracovných úrazov.
Susedské zvady riešia viaceré orgány
Ľudia ako vlastníci by sa mali zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažovali iných. To hovorí zákon o susedských sporoch. Ako sa to detailne premieta do praxe a ako spory riešiť, objasňujú experti.