moze byt exekucia najprv z cca 800 eur vystupat na dnes uz 3800 eur? neviem co mam robit.

dobry den.
chcel by som sa opytat. od roku 2005 mi plynula exekucia za telefon, vtedy este spol. Orange. Povodna exekucia bola vo vyske asi 800 eur spolu s trovami. Bol som vtedy este mlady a nerozvazny. pracoval som v zahranici, a uz asi 3 roky som ale naspat na slovensku. Od tej doby, co som na slovensku mi exekucia narastla do naozaj neuveritelnych 3800 eur. Za cely cas, co som spat na slovensku mi neprisiel ani jeden oznam o exekucii, som zamestnany na TPP, cize exekutor si ma mohol najst za cely ten cas cez socialku, zdravotku alebo podobne, mohol mi poslat dalsi oznam, zablokovat ucet, siahnut na peniaze u zamestnavatela, len aby ta exekucia tak moc nerastla. V zmluve bolo, ze uroky za omeskanie su 0.05 percenta denne. Viem, ze som bol nezodpovedny, mlady a hlupy, plne to priznavam, ale ako je mozne aspon ciastocne odpustit ciastku dlhu? ved to je nemozne sa z takejto dlhovej pasce dostat. nemyslim len poziadat o odpustenie trov exekutora, ale o zmensenenie tych urokov? som ochotny splacat po castiach, ale toto nesplatim do konca zivota. neda sa mi, prosim Vas, nejako pomoct?
Dakujem pekne za kazdu pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete kúpiť byt? Využite financie z viacerých zdrojov
Mladí ľudia najmä vo veľkých mestách budú potrebovať viac financií a kombinačných zručností, aby si mohli kúpiť vlastný byt.
Exekúcie sa pre nemajetnosť dôchodcu po piatich rokoch zastavia
Dôchodcovia, ktorí mali na krku exekúciu viac ako päť rokov, už budú môcť možno pokojnejšie spať. Ak ich dlh nedokázala napríklad nebankovka, zdravotná alebo sociálna poisťovňa vymôcť , automaticky sa exekúcia zastaví. To však neznamená, že sa dlhu navždy zbavia.
Každý desiaty slovenský senior neplánuje svoje výdavky
Najnovší prieskum uvádza, že až 10 percent ľudí v dôchodkovom veku - vyše 65 rokov nijako zvlášť neplánuje, ako vyjdú so svojím mesačným príjmom, tvoreným spravidla len starobným dôchodkom.
Dlh Slováka sa zvyšuje. Najväčšie dlhy majú Bratislavčania
V porovnaní s rokom 2017 vzrástol priemerný dlh slovenských dlžníkov o 60 eur. Dnes je v sume 860 eur. Dlhy majú skôr muži.
Každá online pokladnica musí prejsť testovaním
Zoznam dodávateľov, ktorí splnili všetky zákonné podmienky a prešli testovaním – v súvislosti s dodávaním pokladničných riešení pre eKasu, je zverejnený na webe Finančnej správy.