moze byt exekucia najprv z cca 800 eur vystupat na dnes uz 3800 eur? neviem co mam robit.

dobry den.
chcel by som sa opytat. od roku 2005 mi plynula exekucia za telefon, vtedy este spol. Orange. Povodna exekucia bola vo vyske asi 800 eur spolu s trovami. Bol som vtedy este mlady a nerozvazny. pracoval som v zahranici, a uz asi 3 roky som ale naspat na slovensku. Od tej doby, co som na slovensku mi exekucia narastla do naozaj neuveritelnych 3800 eur. Za cely cas, co som spat na slovensku mi neprisiel ani jeden oznam o exekucii, som zamestnany na TPP, cize exekutor si ma mohol najst za cely ten cas cez socialku, zdravotku alebo podobne, mohol mi poslat dalsi oznam, zablokovat ucet, siahnut na peniaze u zamestnavatela, len aby ta exekucia tak moc nerastla. V zmluve bolo, ze uroky za omeskanie su 0.05 percenta denne. Viem, ze som bol nezodpovedny, mlady a hlupy, plne to priznavam, ale ako je mozne aspon ciastocne odpustit ciastku dlhu? ved to je nemozne sa z takejto dlhovej pasce dostat. nemyslim len poziadat o odpustenie trov exekutora, ale o zmensenenie tych urokov? som ochotny splacat po castiach, ale toto nesplatim do konca zivota. neda sa mi, prosim Vas, nejako pomoct?
Dakujem pekne za kazdu pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.