Môže byť oprava dverí hradená z fondu opráv?

Bývam v panelovom dome postavenom v roku 1965. Panelák bol stavaný aj
pre potreby armády a za brannej pohotovosti štátu by ľudí z neho evakuovali
a do ich bytov by prišli bývať vojaci. Panelák má na každom poschodí 8
dvojizbových bytov /malometrážnych/, jednu garsónku chodby po celej dĺžke
paneláku, 5 poschodí, 51 bytov. Na boku paneláku sa menili okná. Za plastové. Na jednej bočnej strane paneláku, na prízemí, je vchod do bytu, ktorý niekedy obýval domovník. Majiteľ tohto bytu žiada, aby z fondu údržby a opráv sa hradili dvere do jeho bytu, keď aj okna nad týmito dverami sa z tohto fondu hradili. Moja otázka je následovná:
Má zo zákona nárok, aby bola výmena dverí hradená z fondu údržby a
opráv? Akákoľvek suma za výmenu dverí, ktorú si sám realizoval. Niektorí majitelia bytov sú proti, lebo žiadal sumu cca 700 euro, niektorí by súhlasili, keby mu bola vyplatená len suma za jedno okno s montážou. Na
schôdzi dňa 30.03.2011 však nebola odsúhlasená žiadna suma. Domovník aj napriek tomu dal pokyn vyplatiť tomuto majiteľovi bytu z fondu opráv a údržby sumu 70 euro ako kompenzáciu nákladov pri výmene dverí. Účtovníčka správcovskej spoločnosti sumu 70 euro vyplatila. Písomne som upozornil správcovskú spoločnosť, že porušila jej pracovníčka povinnosť pri správe fondu opráv a údržby tohto paneláku a tiež aj to, že domovník prekročil svoju právomoc danú mu majiteľmi bytov v tomto paneláku. Riaditeľ mi odpísal, že tomu nerozumiem a doporučil domovníkovi zvolať domovú schôdzu a záležitosť uzavrieť. Zdôrazňujem, majitelia bytov nesúhlasili so žiadnou kompenzáciou.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus