Moze domov seniorov vyhodit veci po zosnulom?

Dobry den,moj otec bol zakaznikom domova pre seniorov, starostlivost si platil. Roky sme sa nestykali,ale nakolko tento tyzden umrel,co sa ku mne len nahodou dostalo od znamych,som zacala zariadovat pohreb. V dome seniorov potom ako som zatelefonovala,mi povedali ze vsetky jeho veci vyhodili,vraj nemal nic - otec bol scenograf a maliar,pisal si denniky a maloval,mne ide o malby a tie denniky,tvrdia ze maloval na kartony,a ze to vsetko vyhodili. Dokonca nemal vraj ani obciansky preukaz,co mi ale pride velmi zvlastne nakolko pri nastupe do domova seniorov ho mat musel,inak by ho neprijali za klienta a taktiez by nemohol preberat dochodok,ktorym platil dane sluzby domovu. Ma vobec pravo domov seniorov vyhodit akekolvek veci po pozostalom bez toho aby mal suhlas rodiny,dedicov,pozostalych alebo kontaktnej osoby? V otcovom pripade to nol jeho kamarat,chodieval za nim,a jemu povedali taktiez ze vsetko vyhodili. Mozu si to dovolit? Otcove obrazy,denniky ci akykolvek su jeho dusevnym vlastnictvom a dedici maju na ne pravo,ci sa mylim?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus