Moze domov seniorov vyhodit veci po zosnulom?

Dobry den,moj otec bol zakaznikom domova pre seniorov, starostlivost si platil. Roky sme sa nestykali,ale nakolko tento tyzden umrel,co sa ku mne len nahodou dostalo od znamych,som zacala zariadovat pohreb. V dome seniorov potom ako som zatelefonovala,mi povedali ze vsetky jeho veci vyhodili,vraj nemal nic - otec bol scenograf a maliar,pisal si denniky a maloval,mne ide o malby a tie denniky,tvrdia ze maloval na kartony,a ze to vsetko vyhodili. Dokonca nemal vraj ani obciansky preukaz,co mi ale pride velmi zvlastne nakolko pri nastupe do domova seniorov ho mat musel,inak by ho neprijali za klienta a taktiez by nemohol preberat dochodok,ktorym platil dane sluzby domovu. Ma vobec pravo domov seniorov vyhodit akekolvek veci po pozostalom bez toho aby mal suhlas rodiny,dedicov,pozostalych alebo kontaktnej osoby? V otcovom pripade to nol jeho kamarat,chodieval za nim,a jemu povedali taktiez ze vsetko vyhodili. Mozu si to dovolit? Otcove obrazy,denniky ci akykolvek su jeho dusevnym vlastnictvom a dedici maju na ne pravo,ci sa mylim?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková