Môže exekútor siahnuť na majetok rodičov dlžníka?

Syn zobral spotrebný úver asi 500 000 Sk. Pre neschopnosť splácať odišiel do zahraničia na dovolenku mimo Európy a nevrátil sa. Prestal splácať pôžičku. Nakoľko má trvalý pobyt ešte v našom byte, ktorý je v podielovom vlastníctve s manželkou. Teraz prišlo upozornenie od advokátskej kancelárie poverenej veriteľom /banka/, že ak do 5 dní nevyplatí dlžnú čiastku bude podaný návrh na exekúciu. Nemá žiadny nehnuteľný a ani hnuteľný majetok.Je len budúcim možným dedičom. Môže exekútor založiť časť mojej nehnuteľnosti? Poraďte mi prosím ako mám tomu predísť.
/som dôchodca/

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková