Môže má otcov brat vyvlastniť?

Dobrý deň, po dedovi máme nevysporiadané lesy. Strýko teraz obnovil dedičské konanie a chce, aby sa mu všetci dediči vypísali. Nakoľko môj otec zomrel, dedička som aj ja. Nesúhlasila som, dala som mu návrh, nech ideme pred notára a na základe znaleckého posudku nech mi moju čiastku lesa vyplatí. On nesúhlasil, vraj mu to musím podpísať lebo má dá na súd, vyvlastní má a ešte budem platiť všetky súdne trovy s tým spojené. Ja chcem vyplatiť iba tú časť, čo patrila môjmu otcovi. Môže ma otcov brať vyvlastniť, ak mu to odmietnem podpísať?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková