Môže ma správca domu zažalovať?

V mesiaci 02/2008 som sa stala vlastníčkou bytu na základe čoho som požiadala správcu
o predloženie Zmluvy o výkone správy za účelom k jej pristúpeniu. Svoju žiadosť som zopakovala písomnou formou dňa 02. 01. 2009, žiaľ bezvýsledne. Až po niekoľkých mesiacoch mi bola vhodená do poštovej schránky fotokópia Zmluvy, ktorá je neúplná, začiatok Zmluvy je od strany č. 4 a navyše číslo bankového spojenia sa nezhoduje s číslom uvádzaným na mesačných predpisoch.
Mám za to, že správca porušuje  niekoľko ustanovení zákona 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, nevedie oddelené účty úhrad za plnenie (zálohové platby) od prostriedkov fondu opráv, mesačné zálohové predpisy zvyšuje na základe predpokladu zvýšení sa poplatkov za ústredné kúrenie, za teplo na prípravu teplej úžitkovej vody, poplatkov za studenú vodu a studenú vodu na prípravu teplej úžitkovej vody, netransparentne hospodári z finančnými prostriedkami. Väčšina bytov vo vlastníctve je  v prenájme a tak akákoľvek komunikácia je na bode mrazu. Považujem vyššie uvedené nedostatky za hrubé a neplatím nájomné. Správca mi nedávno doručil upomienku spolu s výpočtom penále. Chcem Vás preto požiadať o radu, ako mám postupovať?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

20 tipov, ako si zabezpečiť majetok v katastri
Ak chcete podať návrh na vklad, dodržte postup, aby ste sa vyhli zbytočným prieťahom na katastri.
Nenaleťte šmejdom. Na čo si dať pozor, keď meníte dodávateľa plynu či elektriny
Nízke ceny elektriny a plynu, či zľavy alebo iné výhody, vás môžu zlákať.
Ako budete odchádzať od januára do dôchodku. Plus prehľadná tabuľka
Od januára platí nová lehota odchodu do penzie.
S nájomníkom vo vašom byte spíšte vždy len krátkodobú zmluvu. Tá vás ochráni pred prípadným neplatičom
Kúpili ste nehnuteľnosť pre svoje dieťa, ktoré ešte nejaký čas bude bývať s vami? Môžete ho počas tohto obdobia prenajať. Prečo je pre vás krátkodobý prenájom bytu bezpečnejší, vysvetľuje advokát Marek Hraška.