Môže ma správca domu zažalovať?

V mesiaci 02/2008 som sa stala vlastníčkou bytu na základe čoho som požiadala správcu
o predloženie Zmluvy o výkone správy za účelom k jej pristúpeniu. Svoju žiadosť som zopakovala písomnou formou dňa 02. 01. 2009, žiaľ bezvýsledne. Až po niekoľkých mesiacoch mi bola vhodená do poštovej schránky fotokópia Zmluvy, ktorá je neúplná, začiatok Zmluvy je od strany č. 4 a navyše číslo bankového spojenia sa nezhoduje s číslom uvádzaným na mesačných predpisoch.
Mám za to, že správca porušuje  niekoľko ustanovení zákona 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, nevedie oddelené účty úhrad za plnenie (zálohové platby) od prostriedkov fondu opráv, mesačné zálohové predpisy zvyšuje na základe predpokladu zvýšení sa poplatkov za ústredné kúrenie, za teplo na prípravu teplej úžitkovej vody, poplatkov za studenú vodu a studenú vodu na prípravu teplej úžitkovej vody, netransparentne hospodári z finančnými prostriedkami. Väčšina bytov vo vlastníctve je  v prenájme a tak akákoľvek komunikácia je na bode mrazu. Považujem vyššie uvedené nedostatky za hrubé a neplatím nájomné. Správca mi nedávno doručil upomienku spolu s výpočtom penále. Chcem Vás preto požiadať o radu, ako mám postupovať?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.