Môže mi vš.lekárka ukončiť PN, keď mi bol na rok priznaný čiastočný ID

Dobrý deň, 25.8.2019 mi zaniklo vyplácanie nem.dávok, po načítaní PN aj z roku 2018 /spolu 52 týždňov/. 20.11.2019 som bola na pobočke SP a lekárkou LPK mi bol priznaný čiastočný invalidný dôchodok /55%/ na jeden rok, na PN-ku mi posudková lekárka napísala PN ďalej. 15.1.2020 si ma predvolala všeobecná lekárka, že jej LPK lekárka povedala, že treba ukončiť moju PN, vraj poberám už ID a citujem: aj tak Vám lehota na vyplácanie nem. dávok uplynula. Čakajú ma 2 operačné zákroky, o prácu, kde pracujem 20 rokov prísť nechcem. Je toto konanie v súlade so zákonom? Môže mi vš. lekárka PN ukončiť? Pretože v tom prípade by som musela buď nastúpiť do práce /čo je momentálne vylúčené/ alebo dať výpoveď a prísť o prácu, čo mi aj vš. lekárka povedala, že mám dať výpoveď. Nikde som nenašla, žeby bol počet dní PN obmedzený časovo, ev. existuje zákon, kde po priznaní čiastočného ID sa PN ukončuje? Mám nad 50 rokov a novú prácu by som hľadala ťažko, žijem sama, vlastnú rodinu nemám. Poprosím o stanovisko, ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.