Môže súd pojednávať bez prítomnosti obžalovaného v prípade choroby?

Obžalovaný nás okradol o takmer 70 mil. Sk, žaloba je na súde od roku 2007. Medzitým nás veritelia dali do exekúcií, exekútori nám zablokovali a pobrali majetok, no preukázanie sa žalobou nám nestačí na  odvrátenie exekúcie. A rozsudok je v nedohľadne.  Píšem ministerke, súdnej rade, prokuratúre, predsedníčke KS, OS v Ba, odozva smiešna. A zlodej si chodí po slobode a smeje sa všetkým do tváre. Preukazuje sa papiermi od lekára, že je chorý. Užíva si peniaze, ktoré dokazateľne nosí jeho družka zo susedného štátu, príslušné orgány to vedia a nekonajú. A my, poškodení, sme na mizine už nielen finančne ale aj so zdravím. 
Nemôže súd začať bez prítomnosti obžalovaného v prípade choroby? Poraďte, prosím.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus