Môže súd pojednávať v trestnom konaní bez obžalovaného?

Na jednom bratislavskom súde je podaná obžaloba v roku 2007 za spáchanie závažného trestného činu /krádež takmer stovky miliónov skk a nedovolené ozbrojovanie/. Dodnes súd otvoril hlavné pojednávanie, no na základe predložených dokumentov od lekárov, že obžalovaný je chorý, súd konanie prerušil. Tento stav je i ku dnešnému dňu.  Pýtam sa, či je možné nejakým spôsobom zo strany sudcu a súdu pokračovať v konaní bez prítomnosti obžalovaného i bez jeho súhlasu, či v tomto prípade má nejaku  možnosť prokuratúra, ktorá podala obžalobu a či majú nejakú právomoc v konaní samotní poškodení. Je možné, že obžalovaný i zomrie a súd sa neskončí, čo to znamená pre poškodených v takomto prípade? Ústava  SR nám zaručuje právo na rýchly a spravodlivý súd... Ďakujem za odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus