Môže SZČO v SR vykonávať inú činnosť v Rakúsku bez nutnosti zakladať živnosť?

Od januára 2010 pracujem ako SZČO-lektor a tlmočník FJ. Keďže mám flexibilnú pracovnú dobu, kamarátka, ktorá žije v Rakúsku a od 1. júla nastupuje z materskej dovolenky do zamastnania, ma požiadala, či by som sa  nemohla niekoľko dní v mesiaci starať o jej dcéru. Rakúske úrady na takúto činnosť prispievajú mladým rodinám. Chcela by som sa opýtať, či je možné sa o jej dcéru starať bez toho aby som su musela v Rakúsku založiť živnosť a platiť odvody. Aké povinnosti by som mala ako živnostník na Slovensku, keďže opatrovania dieťaťa nie je predmetom mojej živnosti?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus