Môže zamestnávateľ

Dobrý deň prajem.
Pracujem v jednom malom nemenovanom závode od októbra tohto roku a zamestnávateľ ma bez môjho vedomia prehadzuje z pracoviska na pracovisko. Bol som prijatý ako operátor výroby v hale s rúrkami na trojsmennú prevádzku. Po necelom mesiaci ma preradili do haly, kde ide o potravinársky priemysel bez akéhokoľvek školenia a zdravotnej prehliadky, ani mi nedali nič podpísať. A do tretice som zrazu bol vybratý na novú štvorsmennú prevádzku bez toho aby som to vedel, hlavne, že celá firma to vedela, ja som od vedenia nič vedieť nedostal. Mne sa toto celé prestáva páčiť a zachvíľu ma tam asi šľak trafí.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.