Može zamestnávateľ nútiť zamestnanca stravovať sa v konkrétnom zariadení?

Može zamestnávateľ nútiť zamestnanca stravovať sa v konkrétnom súkromnom stravovacom zariadení a neumožniť návštevu iného súkromného gastronomického zariadenia? Závodná jedáleň patriaca zamestnávateľovi bola sprivatizovaná a prešla do súkromných rúk. Všetko ostalo na svojom mieste v areáli zamestnávateľa, vrátane personálu, len sa zmenili vlastnícke vzťahy. Zamestnávateľ tvrdí, že zabezpečil stravovanie zamestnancov tým, že podpísal s prevádzkovateľom dohodu. Môže si takýto súkromník okrem závodnej kuchyne sprivatizovať aj stravníkov? Mám ako zamestnanec právo výberu kde sa budem stravovať? Inými slovami, chcel by som vedieť, či mám zákonný nárok na gastrolístky ako alternatívu zamestnaneckých straveniek s následnou možnosťou výberu stravovacieho zariadenia podľa vlastných kritérií - kvality stravy, obsluhy, pestrosti výberu. ako je to s dňami, keď je jedáleň zatvorená napr. pre sanitárny deň a čo stravenky za dni keď mám dovolenku? Môžem si aj za tieto dni nárokovať gastrolístky? ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.