Môže živnostník uzavrieť zmluvu o sprostredkovaní s nezamestnaným?

Dobrý deň, môžem ako živnostník v obchode B2B uzavieť zmluvu o sprostredkovaní s nezamestnaným, ktorý nie je poberateľom dávky z úradu práce? Predmetom sprostredkovateľskej zmluvy je aktívne vyhľadávať nových zákazníkov, propagácia produktov z ponuky. Odmenou pre fyzickú osobu bude provízia vyplácaná 1x 1/4ročne. Žiaľ za súčastných podmienok na trhu si nemôžem dovoliť uzavrieť dlhodobý pracovno-právný vzťah (odvody,poistenie vs. finančné zdravie). Ako konať kosher, aby strany nemali nepriemnosti t. j. stav výhra-výhra za súčastných podmienok. Ako to riešia obchodné spoločnosti s priamym a zásielkovým predajom s partnermi/poradcami typu AVON. Ďakujem za odpoveď. Róbert

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus