Možem pracovať popri opatrovateľskom na maminu na 8 hod a na zmluvu?

Dobrý deň vám prajem.

Prosím poradte mi ak možete, neviem už kde si mám zistiť ako mám postupovať.Poberam opatrovatelsky prispevok na maminu do nedavna som bola k opatrovatelskemu aj na rodicovskom prispevku so svojou dcerkou. Kedze z opatrovatelskeho prispevku sa neda vyzit a hlavne keď sú malolete deti tak som si našla prácu a preto by som vas chcela poprosit o radu.
Mohla by som sa zamestnat na zmluvu na 8hodin popri opatrovatelskemu ak si k mamine zabezpecim na tento cas niekoho kto by sa o nu staral? Podalsie ak poberam opatrovatelske a mam 2deti vo veku 15 a 3roky kolko by som mohla zarobit aby mi nezobrali opatrovatelsky? Viem ze nemozem presiahnut dvojnasobok zivotneho minima co je okolo 396€ ale rataju sa do toho minima aj moje deti? Takze plus cca 2deti x 90€ = 180€ x dvojnasobok je 360€? Pripadne ak nemozem presiahnut 2nasobok zivotneho minima rata sa do toho minima vsetko?(Prijem zo zamestnania, diety, rodinne pridavky a vyzivne +opatrovatelsky prispevok) alebo sa rataju len prijmy zo zamestnania? Zoberú mi opatrovatelský keď sa zamestnám na 8 hodin na zmluvu?? alebo ak budem mať príjem v hrubom 450€+ diety +50€ výživné na syna + 47rodinne prídavky a mám teda 2 maloleté deti zoberú mi opatrovateľský??? Ide o to že k mamine budem mať zabezpečenu opateru ale tej opatere musím niečo prispievať a ak sa zamestnám tak si nemožem dovoliť platiť niekoho k mamine kedže ona potrebuje 24hodinovy dohlad lebo jej býva často zle. Za skoru odpoved vam velmi krasne dakujem. Pekny dnik.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus