Môžem zmlátiť zlodeja vo svojom dome?

Zaujímalo by ma niečo, čo možno znie vtipne, ale nie je. Minulý rok sme prichytili zlodejíčka na našom dvore v garáži. Nepoznali sme ho, len sme nezamykali a on prešiel od záhrady nevieme odkiaľ. Manžel ho trafil kúskom tehly do chrbta pri utekaní, ale utiekol. Potom sme mali obavy, že sa príde sťažovať za zranenie, čo by bol hlupák, ale človek nikdy nevie.

Rada by som vedela oficiálne, ak takéhoto prašivca prichytíme pri čine na vlastnom pozemku, do akej miery ho môžeme zmasakrovať napríklad palicou, nehovorím a nepíšem o vražde a zmrzačení, ale o znemožnení odchodu a počkanie na políciu. Nehodlám pracovať a žiť, tvoriť a budovať len aby mi to niekto ukradol, zničil, či podpálil. Takto to nejde.

Ďakujem za rady.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus