Môžeme namietať zaujatosť sudcu?

Uz som vam pisala ohladom mojho problemu. Islo o  zvysenie vyzivneho pre mojho brata (tu: http://moje.hnonline.sk/node/4796). Dnes sme mali pojednavanie a sudkyna vlastne vyratala vyzivne z priemernej mzdy 440 eur a vyzivne zvysila na sumu 95 eur. Dokonca povedala bratovi, ze je povinny od dalsieho mesiaca posielat uz zvysene vyzivne hoci rozsudok nie je pravoplatny. Brat sa ide odvolat na krajsky sud ,nakolko sme mali podozrenie, ze sudkyna je vybavena po znamosti a podla jej jednania to aj bude pravda. Tym nemyslim len to, ze vyhovela matke vo vyzivnom, ale celkovo podla chovania sudkyne. Mozeme namietat na sudcu kvoli zaujatosti a ziadat zmenu sudcu v pripade, ze krajsky sud vrati rozhodnutie naspat?

a este by som potrebovala vediet, ci sudkyna mohla viest vobec pojednavanie, kedze zistila, ze brat nema platny obciansky preukaz

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková