Môžeme namietať zaujatosť sudcu?

Uz som vam pisala ohladom mojho problemu. Islo o  zvysenie vyzivneho pre mojho brata (tu: http://moje.hnonline.sk/node/4796). Dnes sme mali pojednavanie a sudkyna vlastne vyratala vyzivne z priemernej mzdy 440 eur a vyzivne zvysila na sumu 95 eur. Dokonca povedala bratovi, ze je povinny od dalsieho mesiaca posielat uz zvysene vyzivne hoci rozsudok nie je pravoplatny. Brat sa ide odvolat na krajsky sud ,nakolko sme mali podozrenie, ze sudkyna je vybavena po znamosti a podla jej jednania to aj bude pravda. Tym nemyslim len to, ze vyhovela matke vo vyzivnom, ale celkovo podla chovania sudkyne. Mozeme namietat na sudcu kvoli zaujatosti a ziadat zmenu sudcu v pripade, ze krajsky sud vrati rozhodnutie naspat?

a este by som potrebovala vediet, ci sudkyna mohla viest vobec pojednavanie, kedze zistila, ze brat nema platny obciansky preukaz

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete výhodne prenajať pôdu? Ponúkame vám cenovú mapu obvyklých nájmov z celého územia
Agrorezort po prvý raz zverejnil takzvané obvyklé ceny nájmov poľnohospodárskej pôdy.
Elektronizácia miezd uľahčí posielanie potvrdení. Nová možnosť od januára
Firmy a zamestnanci si môžu zjednodušiť svoju mzdovú agendu.
Darujte majetky deťom tak, aby sa nepohádali
Rozhodnete sa, že byt darujete tomu z potomkov, ktorý sa o vás dokáže postarať. Dá sa to a dokonca tak, že aj v darovanom byte môžete ďalej bývať. Tu je vzor z pera advokátov aj s radami.
Ako si prilepšíte po zvýšenom rodičovskom príspevku? Pozrite si konkrétne príklady
Ku ktorým rodičom bude štát štedrejší? K tým, ktorí si pred príchodom dieťaťa na svet platili nemocenské.